ريختن زباله در محيط، چهره شهر را زشت و كمر پاكبانان و سبزبانان را خم مي كند

غلامحسن احمدي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: روزانه نزديك 550 نيروي پاكبان، كار جمع آوري زباله و نظافت مناطق سه گانه شهر زنجان را انجام مي دهند تا زيبايي شهر به هم نخورد و بهداشت عمومي و سلامت شهروندان و جامعه نيز با تهديد مواجه نشود.
وي همراهي، تعامل و مشاركت شهروندان با پاكبانان و سبزبانان را لازم خواند و اظهار كرد: اين كار باعث خواهد شد تا اعتبارات رفت و روب شهرداري زنجان به صورت منطقي تر هزينه شده و نظافت ها نيز عميق تر انجام شود.
احمدي با تاكيد بر اينكه شهر زيبا ساختني است و يافتني نيست، افزود: روزانه نزديك 400 نفر در شهر زنجان تردد مي كنند و اگر پنج تا 10 درصد اين افراد فقط يك ته سيگار و يا تكه كاغذ بر زمين بريزند و توسط پاكبانان نيز جمع آوري نشود آن وقت شهر وضعيت نابسامان و زننده اي كه پيدا خواهد كرد.
وي تصريح كرد: از شهروندان انتظار مي رود زباله هاي توليدي را، حوالي ساعت 21 هر شب كه زمان تعيين شده براي جمع آوري زباله ها است در مقابل درب منازل قرار دهند تا از سوي نيروهاي پاكبان به درون خودروهاي حمل زباله انتقال يابد و به موقع و به صورت اصولي و بهداشتي دفن شود.
معاون خدمات شهري شهرداري زنجان گفت: همچنين گروهي از پاكبانان نيز كار خود را از ساعت چهار بامداد آغاز مي كنند و تا ساعت هشت صبح با استفاده از قريب به 450 دستگاه چرخ دستي، زباله هاي جا مانده و ريخته شده در سطح كوچه و خيابان ها را جمع آوري و به درون خودرو ويژه حمل و دفن زباله انتقال مي دهند.
احمدي افزود: پس از آن نيز به صورت موردي زباله هاي ريخته شده در سطح شهر جمع آوري و همچنين نسبت به شست و شوي جداول كنار خيابان، پاكسازي سطل هاي زباله و تابلوهاي علايم راهنمايي و رانندگي، لايروبي كانال ها و نهرهاي آب و رفت و روب خيابان ها و پياده روها و حاشيه شهر، اطراف باغات و بوستان ها اقدام مي شود.
وي با اشاره به اينكه اين چرخه كار به صورت روزانه تكرار مي شود اظهار كرد: از كسبه هاي شهر نيز درخواست مي شود از ريختن زباله هاي توليدي در نهرهاي آب خودداري كنند چراكه زباله ها پس از طي مسافتي در مقابل دريچه ها انباشت شده و موجب پس زدگي آب و آشغال و همچنين آبگرفتگي مي شود.
احمدي يادآور شد: برخي مواقع مشاهده مي شود كه رانندگان و سرنشينان خودروها زباله هاي درون خودرو را به سطح كوچه و خيابان ها مي ريزند كه اين كار حتي اگر از سوي كودكان نيز باشد، زيبنده نيست.
وي افزود: برخي افراد نيز نخاله هاي ساختماني را در حاشيه شهر خالي مي كنند كه لازم است اين نخاله ها به سايت نخاله واقع در كيلومتر دو جاده زنجان - بيجار انتقال يابد.
احمدي در پايان از شهرونداني كه نسبت به پاكيزگي شهر توجه جدي دارند تقدير و ابراز اميدواري كرد شعار شهر ما خانه ما رنگ حقيقت به خود گيرد.
597/3001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ريختن زباله در محيط، چهره شهر را زشت و كمر پاكبانان و سبزبانان را خم مي كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X