قرارگاه پدافند زيستي در بوشهر راه اندازي شد

به گزارش ايرنا، معاون اموراستانهاي پدافند غيرعامل كشور روز يكشنبه درنشست شوراي پدافند غيرعامل استان بوشهر گفت: قرارگاههاي زيستي فعال درهر استاني مبتني بر تهديدهاي بومي آن منطقه عمل مي كنند.
سردارغلامعلي حيدري افزود: برهمين اساس بويژه در استانهاي مرزي و استانهايي كه توليدات مواد غذايي، گوشتي، لبنيات و محصولات كشاورزي دارند بايد روي مصون سازي مواد غذايي از آفتها و بيماريها برنامه ريزي داشته باشند.
وي اضافه كرد: پدافند غيرعامل اگر خوب انجام شود كاهش آسيب پذيري، ارتقاي پايداري ملي و آسان سازي در مديريت بحران را به دنبال دارد.
حيدري در باره پدافند تخصصي گفت: پدافند تخصصي شامل پدافند پرتويي، پدافند زيستي، شيميايي، اقتصادي، كالبدي، مردم محور، عمومي و آمادگي است كه بايد آموزش داده شود تا از تهديدها به عنوان فرصت استفاده شود.
وي صيانت از سرمايه هاي انساني شامل حفظ جان انسانها و كاهش تلفات، صيانت از سرمايه هاي زيرساختي و فيزيكي شامل كاهش آسيب پذيري، پايدارسازي در برابر تهديدها و صيانت از سرمايه هاي سايبري شامل حفظ زيرساختها و تداوم كاركرد را از جمله هدفهاي كلي در دفاع غيرعامل عنوان كرد.
حيدري با بيان اينكه پدافند غيرعامل يك اصل است كه براي هميشه و نه براي يك دوره زماني خاص بايد در نظر گرفته شود گفت: مصون سازي زيرساختهاي كشور در سه مقوله مصونيت بخشي پيكره جامعه، بي اثرسازي تهديدها و كاهش آسيب پذيري از ضرورتهاي اجراي پدافند غيرعامل است.
وي يادآور شد: پدافند غيرعامل در هر استان 12كارگروه دارد كه اين حوزه هاي تخصصي پس از طرح مساله واحصاي مشكلات در شوراي پدافند غير عامل تصميم گيري مي شود.
حيدري بيان كرد: با برگزاري رزمايشهاي مختلف پدافند غيرعامل زمينه آموزش، فرهنگ سازي مديران، كارشناسان و مردم درمسائل مختلف فراهم خواهد شد.
وي يادآور شد: درسالجاري علاوه بر برگزاري رزمايشهاي محلي رزمايش قرارگاه زيستي در استان قم و رزمايش قرارگاه پرتويي در استان اصفهان برگزار مي شود.
استاندار بوشهر گفت: اين استان با توجه به ميزباني تاسيسات مختلف از لحاظ پدافند غيرعامل داراي اهميت زيادي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.
مصطفي سالاري افزود: بوشهر استاني مرزي است و گلوگاه واردات مواد غذايي، كودها و سموم است كه به سلامت و امنيت غذايي مورد ارتباط دارد و در اين بخش جايگاه مهمي در كشور دارد.
وي بيان كرد: استان بوشهر درزمينه پدافند كالبدي ميزبان سرمايه گذاري بيش از120ميليارد دلار از مستحدثات و سرمايه هاي اقتصادي كشور شامل كارخانه ها، تاسيسات صنعتي در پارس جنوبي، نيروگاه اتمي و برخي تاسيسات در نواحي مركزي و شمالي اين استان است كه اهميت آن را را حتي نسبت به ساير استانهاي صنعتي بيشتر كرده است.
استاندار بوشهر گفت: همچنين اين استان از لحاظ پرتويي ميزبان نيروگاه اتمي و جز 2 يا 3 استان پرتويي كشور است.
وي با بيان اينكه از لحاظ اقتصادي مجموع اين موارد جايگاه استان بوشهر را ويژه مي كند افزود: درآمد اين منابع عظيم اقتصادي بخش قابل توجهي از درآمد سالانه ملي را تامين مي كند كه وقفه و اخلال دراين تاسيسات به اساس و مسائل اقتصادي كشور لطمه وارد مي كند.
استاندار بوشهر تاكيد كرد: با توجه به اهميت تاسيسات و منابع موجود در استان و تاثير آن در روند اقتصادي كشور مراقبت از اين امكانات نياز به عزم ملي دارد.
6047/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قرارگاه پدافند زيستي در بوشهر راه اندازي شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X