دادستان كرمان: كيفرخواست محاربه براي باندهاي ربايش افاغنه صادر شده است

به گزارش روز يكشنبه روابط عمومي دادگستري استان كرمان، دادخدا سالاري افزود: مجرمان اين جرايم از اين پس بايد در انتظار مجازات شديد محاربه باشند.
وي گفت: قوه قضائيه در جهت حفظ آبروي ايران و ايرانيان با معدود قانون شكنان با شدت و قاطعيت و بدون هيچ اغماضي برخورد خواهد كرد.
وي با اشاره به كارهاي صورت گرفته در زمينه مبارزه با باندهاي گروگانگيري تصريح كرد: اداره كل اطلاعات و فرماندهي انتظامي استان با حساسيت ويژه و بر اساس تكاليف ديني و قانوني خود به اين موضوع رسيدگي مي كنند.
دادستان كرمان افزود: بر همين اساس در چندين عمليات باندهاي عمده گروگانگير شناسايي و متلاشي شده و مجرمان نيز دستگير و تحويل دستگاه قضائي استان شده اند.
وي از تلاش ها و مجاهدت هاي شبانه روزي سربازان گمنام امام زمان (عج) و ماموران انتظامي استان كرمان در جهت برقراري نظم و امنيت تشكر كرد و گفت: تصور اينكه گروگانگيري افاغنه اي كه به صورت غيرمجاز وارد كشور مي شوند، مجازات سنگيني ندارد، نادرست است.
سالاري خاطرنشان كرد: در قوانين ايران در فعل مجرمانه گروگانگيري فرقي بين ايراني و غير ايراني نبوده و هركس وارد قلمرو جمهوري اسلامي شود، جان و مال او مورد حمايت قانون و عدليه قرار مي گيرد.
وي گفت: با توجه به نقش مدعي العموم براي صيانت از امنيت آحاد جامعه و ساكنان مرزهاي جمهوري اسلامي ايران اعم از ايراني و غير ايراني و در جهت برخورد با پديده مجرمانه ايجاد ناامني از طريق تيراندازي و گروگانگيري و به خصوص پديده مجرمانه نوظهور ربايش و گروگانگيري افاغنه پرونده اين مجرمان سازمان يافته تحت عنوان اقدام عليه امنيت داخلي كشور راهزني مسلحانه در دادسراي كرمان بصورت ويژه مورد رسيدگي قرار گرفته است.
دادستان كرمان افزود: در نهايت براي برخي از اين باندها كه اقدام به گروگانگيري برادران افغان كرده بودند به عنوان محاربه كيفرخواست صادر و پرونده ها براي رسيدگي به دادگاه انقلاب اسلامي ارسال شده است.
وي گفت: گروگانگيري، اذيت و آزار برادران افغان كه هم زبان و هم دين ما بوده و بر اثر مصائب و جنگ ها ناچار به ترك وطن و آواره شده اند، برخلاف تعليمات اسلامي، مروت و انصاف ما ايرانيان است و براي ملت بزرگ ايران مايه ننگ است كه آواره اي را براي طلب پول گروكشي كنند.
سالاري بيان كرد: با توجه به اينكه بازپرسان رسيدگي كننده به پرونده هاي گروگانگيري اتباع كشور افغانستان عمل برخي از باندهاي گروگانگير را از مصاديق محاربه و افساد في الارض تشخيص داده اند، بر همين مبنا كيفرخواست به عنوان دادگاه انقلاب صادر شده است.
وي تصريح كرد: هرچند تشخيص اينكه چه نوع مجازاتي بايد براي متهمان تعيين شود، بر عهده مقامات دادگاه است اما يكي از مجازات هاي تعيين شده براي فعل مجرمانه محاربه اعدام است.
7440/3028/1772

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-حوادث می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دادستان كرمان: كيفرخواست محاربه براي باندهاي ربايش افاغنه صادر شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-حوادث منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X