"کار را به توتال و شل می دهیم، شما بروید کار را از آنها بگیرید"

بیست و یکمین نمایشگاه نفت ، گاز ، پالایش و پتروشیمی "کار را به توتال و شل می دهیم، شما بروید کار را از آنها بگیرید" این جمله ای بود که یکی از مدیران شرکت های خصوصی فعال در زمینه ساخت تجهیزات از قول یک مسئول نفتی بیان کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، روز پایانی بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور را در حالی پشت سر می گذاریم که صحبت های خبرنگار تسنیم با مدیران شرکت های خصوصی حاضر در نمایشگاه از حاشیه جالب و درخور تأمل روز پایانی حکایت دارد.

شرکت های خصوصی که یکی از دلایل اصلی شان برای شرکت در نمایشگاه را لابی کردن با مدیران نفتی و گرفتن کار از بخش کارفرمایی دولتی صنعت نفت اعلام می کنند، در گفت وگوهایی جداگانه با خبرنگار تسنیم از دیدارهای خود با مسئولان نفتی کشور در حاشیه 4 روز برگزاری نمایشگاه خبر دادند.

اکثر قریب به اتفاق این مدیران که به دلیل ترس از قرارگیری در لیست سیاه شرکتهای دولتی، خواستار عدم افشای نام حقیقی و سمت حقوقی خود در خبرها شدند، اعلام کردند که در مواجهه و مذاکره با برخی از مسئولان نفتی کشور و در زمانی که توانمندیهای خود را به صورت گزارش های مکتوب و شفاهی ارائه می دادند و درخواست واگذاری کار از سوی شرکت های دولتی و اعتماد به بخش خصوصی ایرانی در صنعت نفت کردند، با این پاسخ مواجه شدند که قرار است کار را به شرکت های خارجی بسپاریم و شما باید پس از برگزاری مناقصات IPC توانمندی خود را به شرکت های خارجی ثابت کنید و کار را از آنها بگیرید.

"کار را به توتال و شل می دهیم، شما بروید کار را از آنها بگیرید" این جمله ای بود که به یکی از مدیران شرکت های خصوصی فعال در زمینه ساخت تجهیزات از قول یک مسئول نفتی بیان کرد و گفت: "در زمان تحریمها مردانه ایستادیم و ظرفیت های تولید تجهیزات را در داخل کشور ایجاد کردیم، آیا روا است که اکنون برای گرفتن پروژه ساخت تجهیزات در کشور خودمان، درخواست خود را به شرکت های خارجی بدهیم؟"

وزیر نفت نیز روز گذشته در این خصوص گفته بود "در مدل جدید قراردادهای نفتی ایران مدیریت با شرکت‌های خارجی است و اجرا به شرکت‌های توانمند داخلی سپرده می‌شود." اما این مقام مسئول اعلام نکرد که سپردن کار اجرا به شرکتهای داخلی نیز از سوی شرکت های خارجی انجام می گیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «"کار را به توتال و شل می دهیم، شما بروید کار را از آنها بگیرید"» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X