صندوق پس‌انداز مسکن یکم در سرازیری

تعاونی مسکن در حالی وزیر راه و شهرسازی پیش‌بینی کرده بود طی یکسال ۱۰۰ هزار نفر در صندوق پس‌انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری کنند که پس از ۱۱ ماه و چند روز تنها ۴۲ هزار نفر در این صندوق سپرده‌گذاری کرده‌اند، این مسئله حکایت از رکود شدید بازار مسکن دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، 19 خرداماه سال گذشته صندوق حساب پس‌انداز مسکن یکم 19 خردادماه سال جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس کل بانک مرکزی و مدیرعامل بانک مسکن رسماً افتتاح شد.

چند روز پس از این رویداد، وزیر راه و شهرسازی پیش‌بینی کرد با روند فعلی تا یک سال آینده یکصدهزار نفر برای استفاده از تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری کنند.

عباس آخوندی در این‌باره گفته بود: از روز افتتاح حساب تاکنون یعنی در 18 روز کاری چهارهزار و 388 نفر در صندوق پس‌انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری کرده‌اند. تاکنون بیش از 78 میلیارد تومان در صندوق پس‌انداز مسکن یکم سپرده‌گذاری شده است.

وی با بیان اینکه ظرف 18 روز کاری روزانه حدود 250 نفر برای دریافت وام در صندوق مذکور سپرده‌گذاری کرده‌اند، بیان کرد: این یک رشد فزاینده است و با همین روند تعداد سپرده‌گذاران در صندوق پس‌انداز مسکن یکم تا یک سال آینده به حدود 100هزار نفر افزایش خواهد یافت.

این در حالی بود که تا بهمن سال گذشته بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن  در نشست خبری با اشاره به این‌که صندوق پس‌انداز یکم اواسط خردادماه 94 افتتاح شد، گفت: تاکنون 28 هزار نفر برای این صندوق افتتاح حساب کرده اند و بانک توانسته 5538 میلیارد ریال منابع جذب کند.

همان زمان تسنیم آمار سپرده‌گذاری هشت ماهه در حساب صندوق پس‌انداز یکم را بررسی کرد. بر این اساس مشخص شد ماهانه حدود 3500 متقاضی برای افتتاح حساب در این صندوق اقدام کرده‌اند و با ادامه روند کنونی افتتاح حساب در صندوق پس‌انداز مسکن یکم در موعد مورد نظر وزیر راه و شهرسازی 42 هزار نفر در این صندوق افتتاح حساب می‌کنند.

حال با گذشت حدود سه ماه از انتشار گزارش "حرکت لاکپشتی برای جذب سپرده‌‌ها" وزیر راه و شهرسازی از سپرده‌گذاری 42 هزار متقاضی با ارزش 800 میلیارد تومان در صندوق مذکور خبر داده است.

این آمار نشان می‌دهد پیش‌بینی تیرماه سال گذشته آخوندی برای سپرده‌گذاری 100 هزار نفری در صندوق پس‌انداز یکم در فاصله کمتر از یکماه مانده به موعد مقرر درست از آب در نمی‌آید.

با روند کنونی استقبال مردم از صندوق پس‌انداز یکم مسکن ، 16 ماه بیشتر از زمان اعلام شده از سوی وزیر راه و شهرسازی نیاز است تا 100 هزار نفر برای این صندوق سپرده‌گذاری کنند. این مسئله بی شک حکایت از تداوم رکود بازار مسکن دارد، گرچه وزارت راهی‌ها همواره بر ورود مسکن به دوران رونق تاکید می‌کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صندوق پس‌انداز مسکن یکم در سرازیری» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X