ربیعی: سن مصرف مواد پایین آمده و زنانه‌ شده است/ مشکل آینده ایران؛ زنان تنهای سالمند

ربیعی: سن مصرف مواد پایین آمده و زنانه‌ شده است/ مشکل آینده ایران؛ زنان تنهای سالمند جامعه > آسیب‌ها - ایسنا نوشتگ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که سن مصرف مواد پایین آمده و زنانه‌ شده است.

علی ربیعی در دومین روز همایش «فرآیند قانون‌گذاری؛ الزامات و راهکارها» و در جمع منتخبان مجلس دهم گفت: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی را وزارت عدالت و توسعه اجتماعی می‌دانم، وزارتخانه برای سالمندان برنامه دارد، در این دولت شورای سالمندی فعال شد و با برنامه‌های در پیش گرفته شده بیش از 1.5 میلیون از جمعیت 6 میلیونی سالمندی کشور تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار گرفتند.

به گفته وی، زنان تنهای سالمند مشکل آینده ایران هستند: چرا که در حال حاضر بحث تجرد زنان زیاد شده است و طبیعتاً آنها در آینده با سبک زندگی مجرد زندگی می‌کنند که باید برای آنها فکری شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای مقابله با فقر بیش از 11 میلیون نفر را بیمه درمان کردیم. غالب اینها از حاشیه‌نشین‌ها و کارگران غیررسمی بودند که بیمه درمان شدند.

ربیعی در ادامه به تحلیل آماری از آسیب‌های اجتماعی به خصوص در موضوع مصرف مواد پرداخت و گفت که سن مصرف مواد پایین آمده و زنانه شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته رابطه معناداری بین مصرف مواد مخدر و طبقات اجتماعی وجود داشت،‌ گفت: در حال حاضر دیگر آن ماهیت معنادار بین مصرف مواد فقرا و ثروتمندان وجود ندارد. از طرف دیگر موضوع طلاق نیز حائز اهمیت است که دیگر علت آن فقر نیست بلکه ناشی از سبک زندگی و بهم ریختن قدرت در خانواده و نوع تغییرات ارزشی است.

وی با تأکید بر اینکه باید برای فقرزدایی به دنبال سیاستی جهت شاد کردن روستاها و محله‌ها و رشد فراگیر این مناطق باشیم، گفت: در حال حاضر پدیده جهانی رشد بدون اشتغال در دنیا ایجاد شده است که ما نیز این پدیده را تجربه می‌کنیم که باید شرایطی فراهم شود تا این موضوع اصلاح شود.

ربیعی از منتخبان خواست که در مجلس دهم فراکسیون‌های اشتغال،‌ معلولان، آسیب‌های اجتماعی و کارگری را تشکیل دهند که قطعاً می‌تواند در تصمیم‌گیری‌ها کمک کننده باشد.

وی در پایان با تأکید بر تعیین لزوم سیاست‌هایی برای اینکه صندوق‌ها روی پای خود بایستند گفت که اعتقاد دارم نقادی می‌تواند به دولت کمک کند و دولت و مجلس در کنار یکدیگر با تبعیت از رهبری و با رویکرد عقلانیت و فقرپوشی می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند.

۴۷۴۷

کلید واژه ها: زنان - اعتیاد - زنان آسیب‌پذیر - علی ربیعی - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ربیعی: سن مصرف مواد پایین آمده و زنانه‌ شده است/ مشکل آینده ایران؛ زنان تنهای سالمند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X