ابلاغ وظایف و تکالیف سازمان میراث فرهنگی برای اقتصاد مقاومتی

ابلاغ وظایف و تکالیف سازمان میراث فرهنگی برای اقتصاد مقاومتی جامعه > میراث فرهنگی و گردشگری - معاون اول رییس جمهوری تکالیف و پروژه‌های اولویت دار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را برای تحقق اقتصاد مقاومتی ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهور؛ در ابلاغیه اسحاق جهانگیری بر نكات و موارد ضروری كه لازم است از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مورد توجه قرار گیرد به شرح ذیل تاكید شده است:

- پروژه‌های مصوب برای اجرا در سال 1395 می‌بایست توسط «دستگاه مجری» با اولویت و در چارچوب «نظام یكپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» اجرا و تكمیل شوند. بدیهی است كلیه مسئولیت‌ها از زمان ابلاغ تا اتمام پروژه بر عهده «دستگاه مجری» خواهد بود.

- «دستگاه مجری»، با قید فوریت حداكثر ظرف مدت دو روز برای تسریع در اجرای هر یك از آنها نسبت به صدور حكم برای معاون و یا معاونین ذیربط خود به عنوان مجری اقدام و به دبیرخانه ستاد معرفی کند.

- مجری منصوب از سوی وزیر و یا بالاترین مقام «دستگاه مجری»، موظف است ظرف مدت یك هفته پس از ابلاغ این مصوبه برای هر یك از پروژه‌ها در چارچوب منشور پروژه مندرج در «نظام یكپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی»، «برنامه عملیاتی» تهیه و پس از تایید رییس دستگاه اجرایی به دبیرخانه ستاد ارائه کند.

- تامین منابع مالی لازم برای اجرای هر یك از پروژه‌های مصوب بر عهده «دستگاه مجری» می‌باشد و مجری می‌بایست در چارچوب اعتبارات، وظایف و اختیارات دستگاه مجری، كلیه اقدامات لازم را برای تامین مالی پروژه به نحوی به عمل آورد كه پروژه طبق زمانبندی مصوب اجرا شود.

- «دستگاه مجری» موظف است هر دو ‌هفته یكبار به طور مستمر، گزارش اقدامات به‌عمل‌آمده برای اجرای هر یك از پروژه‌ها و عملكرد را در چارچوب «نظام یكپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» و شاخص‌های مصوب ستاد به دبیرخانه ستاد گزارش کند.

در بخش دیگر این ابلاغیه آمده است: كلیه دستگاه‌های اجرایی بالاخص نظام بانكی كشور موظف به انجام همكاری‌های لازم با «دستگاه مجری» برای اجرای پروژه های اولویت دار «مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» برای اجرا در سال 1395 است. طراحی سازوكار لازم برای تحقق همكاری‌های مشترك با سایر دستگاه‌ها بر عهده «دستگاه مجری» است.

اجرای هر یك از پروژه ها بر اساس «نظام یكپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی» و مصوبات ستاد، توسط دبیرخانه ستاد مورد پایش قرار می گیرد. برای نظارت بر اجرا و حصول اطمینان از پیشرفت پروژه‌های مصوب، بازدید‌های میدانی به‌صورت اتفاقی حسب مورد توسط دبیرخانه انجام خواهد شد و پس از ارزیابی عملكرد، تشویق و یا تنبیه مجری در دستور كار ستاد قرار می‌گیرد.

دبیرخانه ستاد پس از بررسی گزارش‌های واصله از «دستگاه مجری» و مستندات مربوط، موضوع را جهت پیگیری اجرای پروژه‌، رسیدگی به نحوه اجرا و بررسی مشكلات و اتخاذ تصمیمات مقتضی برای پیشبرد پروژه، در دستور كار «نشست سه جانبه رییس ستاد، دستگاه مجری و دبیرخانه ستاد» كه بصورت هفتگی تشكیل می شود، قرارمی دهد.

همچنین معاون اول رییس جمهور در این ابلاغیه تاكید كرده است: «لازم است نتیجه اقدامات انجام یافته در ارتباط با مصوبات ابلاغی به اینجانب گزارش شود.»

فهرست پروژه های اولویت دار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عبارتند از:
1 - تدوین بسته حمایت از كارگاه‌های تولیدی صنایع دستی و فرش و اجرای آن و ارتقای توان تولید ملی (درون‌زایی اقتصاد)
2- ایجاد ظرفیت‌های جدید در هتلینگ و ارتقای توان تولید ملی (درون‌زایی اقتصاد)
3 - تدوین بسته حمایت از گردشگری و اجرای آن و ارتقای توان تولید ملی (درون‌زایی اقتصاد)

۴۷۲۳۶

کلید واژه ها: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری - اسحاق جهانگیری -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابلاغ وظایف و تکالیف سازمان میراث فرهنگی برای اقتصاد مقاومتی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X