فرایند صدور جواز تاسیس صنایع كوچك اصلاح می شود

علی یزدانی، روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مهمترین بخش این اصلاحات، كوتاه كردن زمان صدور مجوز است كه از این پس در یك روز كاری مجوز مورد نیاز به متقاضیان داده می شود.
وی اظهار كرد: مدارك و مطالعات اولیه نیز تا حد زیادی آسانتر شده است و سرمایه گذار می تواند مجور تاسیس خود را به آسانی دریافت كند.
یزدانی بیان كرد: مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران برنامه های تشویقی جدیدی برای جذب سرمایه گذاران در شهرك ها و نواحی صنعتی دارند.
وی عنوان كرد: تخفیف 50 درصدی حق بهره برداری، كاهش پیش پرداخت ها تا 5 درصد در تعدادی از نواحی و شهرك های صنعتی و طولانی تر شدن بازپرداخت اقساط از جمله برنامه های تشویقی شركت شهرك های صنعتی است.
یزدانی گفت: علاوه بر این صندوق های حمایتی مانند صندوق های حمایت از صادرات، صندوق حمایت از سرمایه گذاری، فعالیت های معدنی و تحقیقات الكترونیك و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك، ساز و كارهای تازه ای برای تشویق سرمایه گذاران در نظر گرفته اند.
وی كاهش نرخ صدور ضمانت نامه به میزان 50 درصد كامزد بانكها و صدور ضمانت نامه برای تامین مواد اولیه صنایع كوچك به نفع فروشندگان مواد اولیه از جمله این برنامه ها است.
یزدانی یكی دیگر از برنامه های تشویقی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران را ارائه ضمانت نامه به تولیدكنندگان برای تامین مواد اولیه صنایع كشور عنوان كرد.
وی صدور ضمانت نامه به نفع فروشندگان و تولیدكنندگان مواد اولیه مورد نیاز صنایع كوچك را از دیگر اقدامات تشویقی در این برنامه برشمرد.
6110/1772

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرایند صدور جواز تاسیس صنایع كوچك اصلاح می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X