راهبرد جدید دولت افغانستان وارد فاز عملی شد

به گزارش ایرنا، «طلوع نیوز»به نقل ازمنابع دولتی افغانستان گزارش داد كه افراد اعدام شده ازجمله كسانی هستند كه«محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان 10 روز پیش در مجلس نمایندگان این كشور گفته بود اعدام تروریست هایی كه حكم آنان از سوی دادگاه عالی صادر شده است، اجرایی خواهد شد.
گروه طالبان به دولت افغانستان هشدار داده بود كه اگر افراد این گروه اعدام شوند، عواقب آن برعهده دولت خواهد بود.
سازمان عفو بین الملل نیز از دولت افغانستان خواسته بود كه حكم اعدام تروریست ها را كه از سوی دادگاه عالی صادر شده است، اجرایی نكند.
درپی حمله تروریستی 31 فروردین ماه در مقابل اداره دهم ریاست امنیت ملی افغانستان در پایتخت این كشور كه ماموران آن، مسئولیت حفاظت از رجال برحسته دولتی را بر عهده داشتند و در آن 64 تن كشته و 350 نفر دیگر نیز زخمی شدند، دولت افغانستان راهبرد صلح با گروه طالبان را از اولویت كاری خود خارج ساخت و اعلام كرد كه حكم اعدام تروریست های زندانی را اجرایی خواهد كرد.
دولت وحدت ملی افغانستان به ریاست اشرف غنی از حدود 20 ماه قبل پس از اینكه زمام امور كشور را به دست گرفت، به دنبال صلح باطالبان و سهم دادن به آنان در عرصه قدرت سیاسی بود، اما طالبان حاضر به گفت و گوی مستقیم و صلح با افغانستان نشدند.
چهار كشور امریكا، چین، پاكستان و افغانستان از بهمن ماه سال گذشته با برگزاری چهار دور گفت وگو موسوم به گفت و گوهای هماهنگی برای صلح، نقشه راهی را ترسیم كردند و بر اساس این نقشه راه، از طالبان خواستند تا در گفت و گوهای صلح حضور یابد، اما شورای رهبری این گروه با انتشار اطلاعیه ای اعلام كرد كه گفت و گوهای هماهنگی چهارجانبه به نتیجه نمی رسد و تا تحقق خواسته هایش در گفت و گوها شركت نمی كند.
گروه طالبان، خروج نیروهای خارجی از افغانستان، خارج شدن از فهرست سیاه سازمان ملل و آزادی زندانیان این گروه، را از پیش شرط های خود برای حضور در گفت و گوهای صلح با افغانستان اعلام كرده و از ابتدای امسال عملیاتی را در استان های مختلف به نام عملیات عمری راه اندازی كرده است كه تاكنون متحمل تلفات سنگینی شده است.
آساق*291*1610*1590

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راهبرد جدید دولت افغانستان وارد فاز عملی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X