برنامه های جدید پیشگیری از ایدز وزارت بهداشت

جلب مشارکت بخش های مختلف، تاکید بر برنامه های پیشگیری و کنترل ایدز در گروه نوجوانان و جوانان به صورت آموزش در مدارس و خارج از مدارس در قالب بسته های آموزشی که با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش شروع شده، در دست اقدام است. بخش اجتماعی تبیان ایدز

پروین افسر کازرونی در خصوص برنامه وزارت بهداشت برای ارائه آموزش های پیشگیری از ایدز، اظهار کرد:
 
جلب مشارکت بخش های مختلف، تاکید بر برنامه های پیشگیری و کنترل ایدز در گروه نوجوانان و جوانان به صورت آموزش در مدارس و خارج از مدارس در قالب بسته های آموزشی که با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش شروع شده، در دست اقدام است.
 
وی همچنین از راه اندازی پنج مرکز مشاوره ویژه نوجوانان و جوانان در مناطق پرخطر استان های تهران، کرمانشاه، شیراز و اهواز خبر داد و افزود: استفاده از روش های نوین آموزشی مثل تهیه کلیپ و فیلم های کوتاه که بتواند به طور گسترده در اختیار افراد خصوصا نوجوانان و جوانان قرار گیرد، جزو برنامه های ما قرار دارد. امیدواریم بتوانیم این کلیپ ها را از دانشگاه تا پادگان ها و هرنقطه ای که این گروه سنی حضور داشته باشند و همچنین از طریق شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی کنیم.
 
برنامه های پیشگیری از انتقال ایدز مادر به کودک گسترش می یابد
 
کازرونی همچنین به گسترش برنامه های پیشگیری از انتقال مادر به کودک به صورت پایلوت در 16 دانشگاه علوم پزشکی کشور نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر این اقدامات در تمام مناطق حاشیه نشین نیز انجام می شود. در مراکز سلامت جامع، تمام زنان باردار این مناطق در زمینه ایدز آموزش می بینند و مورد ارزیابی قرار می گیرند که در صورت ابتلا، تشخیص و درمان دارویی آن آغاز شود و انتقال آن از 30 تا 40 درصد به کمتر از دو درصد کاهش دهد.


منبع: فرهنگ نیوز

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه های جدید پیشگیری از ایدز وزارت بهداشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X