قرارداد واگذاري عمارت مسعوديه فسخ شد

عمارت مسعوديه دومين خانه نفيس و تاريخي تهران پس از كاخ گلستان است كه معماري آن مربوط به دوره قاجار است ، اين اثر كه در ميدان بهارستان واقع شده بيست و هفتم دي ماه سال ۱۳۷۷ به ‌عنوان يكي از آثار ملي ايران به ثبت رسيد و بناي بسياري از نهاد‌هاي فرهنگي كشور در گذشته، در اين عمارت گذاشته شده است.
از پنج سال پيش تاكنون، عمارت مسعوديه با مصوبه صندوق احيا و بهره برداري اماكن تاريخي و فرهنگي كشور به منظور مرمت، احيا و بهره برداري به بخش خصوصي (شركت سرمايه گذاري عظام) واگذار شد.
مدير عامل و رييس هيات مديره صندوق احيا روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ميراث فرهنگي ايرنا اظهار كرد كه تصميم فسخ قرارداد واگذاري اين بنا به بخش خصوصي كه در حال حاضر متولي آن است اتخاذ و اين تصميم ديروز به شركت مذكور ابلاغ شده است.
صندوق احيا و بهره برداري از اماكن تاريخي و فرهنگي موسسه اي غيرانتفاعي و وابسته به سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري ايران است.
تشويق، هدايت و حمايت از فعاليت هاي قانوني سرمايه گذاران، تعيين كاربري و اعطاي مجوز بهره برداري از اماكن تاريخي و فرهنگي كشور با رعايت قوانين و مقررات مربوط، حمايت از اشخاص حقيقي و حقوقي مرتبط با احياي بناها و اماكن تاريخي جهت توسعه ظرفيت هاي فني و مهندسي در اين زمينه، اعطاي تسهيلات حمايتي به بهره برداران و انجام ساير امر مرتبط با توسعه و تقويت احيا و بهره برداري اماكن تاريخي با رعايت قوانين و مقررات مربوطه از جمله وظايف و اختيارت صندوق احيا است.
فراهنگ**3079** 1568

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قرارداد واگذاري عمارت مسعوديه فسخ شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X