توليد كتاب‌هاي خط بريل ويژه كودكان نابينا شتاب گرفت

به گزارش گروه فرهنگي ايرنا ، به دنبال روند توسعه مراكز فراگير سرعت و انتشار10 عنوان ديگر از كتاب‌هاي بريل وي‍ژه كودكان كانون طي يك سال گذشته ، شمار اين آثار از مرز 100 عنوان قبلي گذشته و بخشي از آن نيز در بيست و نهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران عرضه شد.
مدير روابط عمومي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان روز يكشنبه گفت: ايجاد مراكز فراگير در استان‌هاي مختلف كشور سال گذشته و امسال شتاب بيشتري گرفته به نحوي كه اكنون تعداد اين مراكز به 16 مركز رسيده است.
مجتبي دانشور افزود: در اين ميان هم‌زمان با برپايي رويداد بزرگ نمايشگاه كتاب تهران، كتاب‌هاي خانواده آقاي چرخشي ، قورباغه چاه‌نشين ، او هم‌نشين فرشته‌ها بود ، آهو و پرنده‌ها و قصه‌ گل‌هاي قالي ، برخي از تازه‌ترين كتاب‌هاي بريل كانون است كه در اين مكان عرضه شده است.
وي اظهار كرد: برگزيده اشعار سعدي ، سهراب سپهري ، نظامي ، داستان‌ آش سنگ و مجموعه 1،2،3 آي قصه‌قصه‌قصه ، عنوان برخي ديگر از كتاب‌هاي بريل عرضه شده در نمايشگاه است.
دانشور افزود: انتشارات كانون پيش از اين بيش از 100عنوان از كتاب‌هاي رده‌هاي سني مختلف را با موضوع‌هاي متفاوت براي استفاده اين گروه از بچه‌ها به خط بريل منتشر كرده است.
وي بيان كرد: اين كتاب‌ها و ديگر توليدات كانون، در بخش كودك و نوجوان نمايشگاه كتاب واقع در شهر آفتاب سالن 108 غرفه 254 عرضه ‌شده است.
بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران با حضور 1700 ناشر داخلي و 130 ناشر خارجي در 170 غرفه برگزار مي شود.
اين نمايشگاه با شعار «فردا براي خواندن دير است...» از ساعت 10 تا 20 روزهاي 15 تا 25 ارديبهشت در مجموعه نمايشگاهي شهرآفتاب برگزار مي شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خليج فارس (عوارضي اتوبان تهران - قم) ، روبه روي حرم مطهر امام خميني (ره) قرار دارد.
فراهنگ 1417 ** 1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توليد كتاب‌هاي خط بريل ويژه كودكان نابينا شتاب گرفت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X