تحصيل دانشجوياني از 18 كشور جهان در دانشگاه فردوسي

دكتر علي غنايي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اين تعداد دانشجو از 18 كشور جهان و عمدتا از عراق و افغانستان هستند.
وي ديگر دانشجويان خارجي دانشگاه فردوسي را از كشورهاي ز سوريه، لبنان، يمن، تركيه، فرانسه، چين، كره، ايتاليا، آلمان و مجارستان برشمرد.
رئيس اداره كل دانشجويان بين المللي دانشگاه فردوسي مشهد ادامه داد: بيشتر دانشجويان غيرايراني به ترتيب در دانشكده هاي فني مهندسي، علوم اداري و اقتصادي و ادبيات و علوم انساني به تحصيل اشتغال دارند.
وي گفت: دانشگاه فردوسي مشهد پارسال در ارزيابي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري رتبه نخست كشور را در پذيرش دانشجويان خارجي به خود اختصاص داد.
غنايي افزود: به منظور آشنايي با فرهنگ ملل مختلفي كه دانشجويان از آنها به ايران و مشهد آمده اند فردا دومين جشنواره فرهنگ ملل دانشجويان خارجي دانشگاه فردوسي مشهد برگزار مي شود.
وي ادامه داد: طي اين جشنواره دو روزه دانشجويان خارجي دانشگاه فردوسي مشهد با غرفه آرايي آداب و رسوم فرهنگ ملل خود را هم معرفي مي كنند.
رئيس اداره كل دانشجويان بين المللي دانشگاه فردوسي مشهد گفت: همچنين دانشجويان غذاهاي مربوط به كشورشان را عرضه مي كنند و مسابقه اي در حوزه هنرهاي تجسمي، تهيه عكس، توليد متن ادبي و پژوهشهاي برتر و نيز بازديد از مكانهاي فرهنگي شهر مشهد در همين چارچوب برگزار مي شود.
وي اهدا مدالهاي 134 مدال آور جشنواره ورزشي دانشجويان خارجي كه زمستان پارسال برگزار شد و نيز تجليل و قدرداني از دانشجويان برتر خارجي در سه مقطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا را از ديگر برنامه هاي جشنواره فرهنگ ملل دانشجويان غيرايراني دانشگاه فردوسي مشهد اعلام كرد.
غنايي افزود: جذب دانشجوي خارجي دانشگاه فردوسي را در سطح بين المللي مطرح كرده و كمك مي كند كه حوزه آموزش و پژوهش دانشگاه ارتقا يابد و در نهايت رتبه بندي آن در بين دانشگاههاي جهان ارتقا يابد.
دانشگاه فردوسي مشهد سومين دانشگاه تاسيس شده در ايران پس از دانشگاههاي تهران و تبريز با بيش از شش دهه قدمت هم اكنون 25 هزار دانشجو دارد كه حدود دو هزار و 500 نفر آنها در مقطع دكترا و حدود شش هزار نفر در مقطع كارشناسي ارشد و بقيه در مقطع كارشناسي مشغول تحصيل هستند.
820 نفر عضو هيات علمي در دانشگاه فردوسي مشغول فعاليت هستند كه 650 نفر از آنان داراي مدرك پي.اچ.دي، رتبه استادي يا پروفسوري هستند.
1922/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحصيل دانشجوياني از 18 كشور جهان در دانشگاه فردوسي» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X