امحای بیش از 423 هزار تن فرآورده خام دامی ناسالم در استان کرمانشاه

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، نادر پرور روز سه شنبه اظهار کرد: این میزان فرآورده ناسالم با 82 هزار بازدید از مراکز تهیه، فرآوری، توزیع و نگهداری و همچنین نظارت های شرعی و بهداشتی دامپزشکی بر کشتارگاه های دام و طیور سطح استان کشف شده است.
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه، بازرسی از اماکن تهیه، تولید، فرآوری، نگهداری و توزیع فرآورده های خام دامی در سطح استان را از اصلی ترین وظایف دامپزشکی در حوزه نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی عنوان کرد.
به گفته پرور، در یک سال گذشته پنج هزار و 786 مورد غیربهداشتی فرآورده خام دامی مشاهده، و با انجام 2 هزار و 466 مورد نمونه برداری و 6 هزار و 594 مورد آزمایش بر روی نمونه ها، در مجموع بیش از 178 هزار و 354 کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی فاسد و غیرقابل مصرف انسانی ضبط و با همکاری دستگاه قضایی و انتظامی از چرخه مصرف مردم خارج و امحاء شد.
این مسوول افزود: در این رابطه 638 پرونده قضایی تشکیل و تعداد 358 مکان غیربهداشتی که ضوابط و دستورالعمل های سازمان را رعایت نکرده بودند با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی پلمپ شدند.
پرور در ادامه به نظارت اداره کل دامپزشکی بر کشتارگاه های دام و طیور استان اشاره کرد و گفت: در یک سال اخیر تعداد 170 هزار و 491 راس دام سبک و 37 هزار و 721 راس دام سنگین در کشتارگاه های استان ذبح شده است.
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه اضافه کرد: طی نظارت و بازرسی های بهداشتی و شرعی روی تعداد لاشه های مذکور، مقدار 132 هزار و 282 کیلو گرم این لاشه ها به دلایل بهداشتی و یا شرعی از چرخه مصرف خارج شد و همچنین در این مدت از تعداد هشت میلیون و 915 هزار و 651 قطعه طیور کشتار شده تعداد 56 هزار و 407 قطعه از طیور مذکور به دلایل بهداشتی و یا شرعی ضبط و از چرخه مصرف مردم خارج و امحاء شد.
6539/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امحای بیش از 423 هزار تن فرآورده خام دامی ناسالم در استان کرمانشاه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات