افزایش 100 درصدی خدمات بهزیستی در سکونتگاههای غیررسمی

غلامحسین حقدادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استقرار پایگاههای خدمات اجتماعی با هدف کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی و پیشگیری از بروز آنها در گروهها و افراد در معرض آسیب صورت گرفته است.
وی ادامه داد: پایگاههای خدمات اجتماعی مستقر در محدود سکونتگاههای غیررسمی افراد در معرض آسیب یا آسیب دیده اجتماعی و نیازمند به خدمات اجتماعی را شناسایی کرده و با تشکیل پرونده به آنان خدمات ارائه می کنند.
معاون اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: در همین چارچوب طی سال گذشته هشت هزار نفر توسط پایگاهها شناسایی شده اند.
وی افزود: از این تعداد برای دو هزار و 250 نفر پرونده تشکیل شد و به دلیل نیازمندی زیر پوشش خدمات دهی بهزیستی قرار گرفته اند.
حقدادی گفت: شناسایی و تشکیل پرونده در پایگاههای خدمات اجتماعی خراسان رضوی طی پارسال در مقایسه با سال قبل از آن 100 درصد افزایش دارد.
وی به فعالیت هشت پایگاه خدمات اجتماعی در کلانشهر مشهد اشاره و بیان کرد: همچنین دو پایگاه در سبزوار و دو پایگاه در شهرستانهای خواف و رشتخوار فعالیت دارند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه شیوع آسیبهای اجتماعی محدود به زمان و مکان نیست لذا تقویت و توسعه مراکز اورژانس اجتماعی در تمام شهرهای استان اجتناب ناپذیر است لذا در صورت تخصیص اعتبار و تامین نیروی انسانی مورد نیاز راه اندازی آن امکانپذیر می باشد.
بر اساس بررسیهای انجام شده ایجاد 22 پایگاه خدمات اجتماعی در محل سکونتگاههای غیررسمی و حاشیه شهرهای استان شش میلیون نفری خراسان رضوی مورد نیاز است. اعتبار مورد نیاز برای راه اندازی هر پایگاه 500 میلیون ریال برآورد می شود.
7496/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش 100 درصدی خدمات بهزیستی در سکونتگاههای غیررسمی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X