بسیج هنرمندان بدور از هرگونه شعار بدنبال تغییر فرهنگی در جامعه است

دكتر غلامرضا منتظری روز یكشنبه در همایش تخصصی انجمن ها و تشكل های هنری ادبی كشور در رامسرافزود: بسیج هنرمندان با توجه به ظرفیت بالا می تواند راهبردهای فرهنگی را از شعار خارج و به عمل تبدیل كند و گام نخست برای رسیدن به این مهم داشتن باور قلبی و درونی است.
وی گفت: برای تغییر این موازنه فرهنگی مدیران و انجمن های فرهنگی و هنری بیشترین نقش را در سالی كه به نام اقدام وعمل نامگذاری شده ، ایفا خواهند كرد.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان كشور، مهمترین شاخص بسیج را اخلاص دانست و گفت: این مجموعه با داشتن ظرفیت های بالای هنری و نیروهای كارامد در صورت مدیریت صحیح با توجه به افق پیش رو در فرهنگ و ادب كشور می تواند بسیار درخشان تر ظاهر شود تا اندیشه و تفكر بسیجی باعث بیمه شدن كشور در مسائل فرهنگی شود.
دكتر منتظری با اشاره به فعالیت های هنری در استان ها گفت: سازمان به فعالیت های هنری در هر استان بر اساس مزیت های آن توجه دارد و هر استان نیز میزبان یك برنامه شاخص ملی خواهد بود و این نگاه به نظر به عدالت نزدیك است.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان كشور همچنین آموش و كادرسازی را یكی از برنامه های سازمان دانست و گفت: انجمن های مختلف فرهنگی و هنری در استان ها تلاش می كنند تا با دایر كردن كلاس های مختلف هنرمندان بسیج تربیت كنند كه این طرح بسیار ارزشمند خواهد بود.
وی گفت: در حال حاضل حدود 5 هزار گروه هنری درشهرستان ها زیركانون ها وانجمن های سازمان بسیج هنرمندان كشور فعالیت دارند.
دكتر منتظری همچنین نقد را در رشد و شكوفایی هنر موثر دانست و گفت: در جامعه ای كه نقد نباشد رشد و پویایی پدید نخواهد آمد و برای هیچ مدیری فرهنگی شایسته نیست از نقد هراس داشته باشد و بهتر است همه ما مدیران نقد پذیر باشیم.
دراین همایش دو روزه تعداد200 نفر از هنرمندان متخصص دررشته های مختلف عضو سازمان بسیج هنرمندان كشورحضور دارند.
این همایش عصر فردا ( دوشنبه) در اردوگاه شهدای هفتم تیر بسیج رامسر به كار خود پایان می دهد.
/1602/7515/506

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بسیج هنرمندان بدور از هرگونه شعار بدنبال تغییر فرهنگی در جامعه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات