بسیج هنرمندان بدور از هرگونه شعار بدنبال تغییر فرهنگی در جامعه است

دكتر غلامرضا منتظری روز یكشنبه در همایش تخصصی انجمن ها و تشكل های هنری ادبی كشور در رامسرافزود: بسیج هنرمندان با توجه به ظرفیت بالا می تواند راهبردهای فرهنگی را از شعار خارج و به عمل تبدیل كند و گام نخست برای رسیدن به این مهم داشتن باور قلبی و درونی است.
وی گفت: برای تغییر این موازنه فرهنگی مدیران و انجمن های فرهنگی و هنری بیشترین نقش را در سالی كه به نام اقدام وعمل نامگذاری شده ، ایفا خواهند كرد.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان كشور، مهمترین شاخص بسیج را اخلاص دانست و گفت: این مجموعه با داشتن ظرفیت های بالای هنری و نیروهای كارامد در صورت مدیریت صحیح با توجه به افق پیش رو در فرهنگ و ادب كشور می تواند بسیار درخشان تر ظاهر شود تا اندیشه و تفكر بسیجی باعث بیمه شدن كشور در مسائل فرهنگی شود.
دكتر منتظری با اشاره به فعالیت های هنری در استان ها گفت: سازمان به فعالیت های هنری در هر استان بر اساس مزیت های آن توجه دارد و هر استان نیز میزبان یك برنامه شاخص ملی خواهد بود و این نگاه به نظر به عدالت نزدیك است.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان كشور همچنین آموش و كادرسازی را یكی از برنامه های سازمان دانست و گفت: انجمن های مختلف فرهنگی و هنری در استان ها تلاش می كنند تا با دایر كردن كلاس های مختلف هنرمندان بسیج تربیت كنند كه این طرح بسیار ارزشمند خواهد بود.
وی گفت: در حال حاضل حدود 5 هزار گروه هنری درشهرستان ها زیركانون ها وانجمن های سازمان بسیج هنرمندان كشور فعالیت دارند.
دكتر منتظری همچنین نقد را در رشد و شكوفایی هنر موثر دانست و گفت: در جامعه ای كه نقد نباشد رشد و پویایی پدید نخواهد آمد و برای هیچ مدیری فرهنگی شایسته نیست از نقد هراس داشته باشد و بهتر است همه ما مدیران نقد پذیر باشیم.
دراین همایش دو روزه تعداد200 نفر از هنرمندان متخصص دررشته های مختلف عضو سازمان بسیج هنرمندان كشورحضور دارند.
این همایش عصر فردا ( دوشنبه) در اردوگاه شهدای هفتم تیر بسیج رامسر به كار خود پایان می دهد.
/1602/7515/506

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بسیج هنرمندان بدور از هرگونه شعار بدنبال تغییر فرهنگی در جامعه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X