دست مرمت برسربافت تاريخي مازندران

سعيد ميرزاپور روز يكشنبه درگفت و گو با خبرنگارايرنا افزود : تاكنون طرح مطالعاتي بافت هاي تاريخي شهرهاي ساري، آمل، بابل، قائمشهر و بابلسربه پايان رسيد و طرح احياء نيز در برخي از اين شهرها در دست اجرا قرار گرفت.
وي مهمترين برنامه اجرايي دربافت تاريخي شهرهاي مازندران را حفاظت از دست درازي سازندگان غيرمجاز، توانمندسازي و ارتقاء كيفيت خدمات و بهره گيري از اين بافت ها براي كاربري فرهنگي و اجتماعي اعلام كرد.
به گفته وي اين طرح ها با مشاركت شهرداري و اداره كل راه و شهرسازي و حمايت مالي دولت در شهرهاي استان عملياتي مي شود.
وي اضافه كرد: در سالجاري بافت تاريخي شهرساري در منطقه آب انبار شامل خانه كلبادي، فاضلي، سردار جليل وبابل درمنطقه سرپروژه؛آرمگاه سعيد العلماء با اعتبار 48 ميليارد ريالي اجرايي مي شود.
به گفته وي راه و شهرسازي براي مرمت و بازسازي كل مجموعه بافت هاي تاريخي مازندران طرح هاي مطالعاتي را در دستور كار قرار داده است.
حدود 400 هكتار از مساحت شهرهاي مازندران را بافت تاريخي تشكيل مي دهد كه حدود 700 آثار و ابنيه تاريخي در اين بافت ها قرار دارند كه ساخت و ساز در آن نيز با رعايت ضوابط ميراث فرهنگي انجام مي شود.
6982/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دست مرمت برسربافت تاريخي مازندران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X