معاون وزير علوم: بخشي از مظالم بين المللي با برجام از بين رفت

به گزارش روز يكشنبه ايرنا، سيدضياء هاشمي در جشن بزرگداشت مقام معلم در سازمان مركزي دانشگاه پيام نور، افزود: تقارن ابتداي هفته معلم با شهادت استاد مرتضي مطهري و انتهاي هفته با مبعث رسول گرامي اسلام(ص)، مسئوليت سنگين معلمي را تبيين مي كند.
معاون فرهنگي و اجتماعي وزير علوم گفت: اگر بعثت انبيا براي ارتقاي جامعه و پياده سازي و تحقق آرمان هاي انساني بوده، كار و تلاش معلمان كه با عشق و مسئوليت پذيري همراه است، نيز در همين راستا تعريف مي شود.
وي تصريح كرد: امروز مدعي نيستيم كه دانشگاه هاي ما الگوساز هستند، بلكه خود يك جامعه بزرگ محسوب مي شوند كه جمعيت آنها از بسياري از كشورهاي حاشيه آب هاي بين المللي بيشتر است.
هاشمي، دانشگاه را تعيين كننده مسير جامعه در حال و آينده دانست و گفت: اگر دانشگاه مجموعه خمود، مايوس و نااميد باشد، جامعه نيز به همان سمت مي رود و اگر كانون اميد باشد، تصوير فرداي جامعه اميدواري خواهد بود.
وي با عنوان اينكه مديريت دانشگاه پيام نور در راستاي ارتقاي كيفيت و تقويت شاخص هاي علمي تلاش مي كند، اظهار كرد: اگر اين كميت با كيفيت همراه شود، افتخار بزرگي خواهد بود.
هاشمي، نظام اسلامي را محصول انقلابي دانست كه ريشه در دانشگاه داشته است و گفت: دانشگاه در كنار حوزه، پايگاه علم، دين و فرهنگ است و ما به داشتن دانشگاه ها و استادان مان افتخار مي كنيم.
وي افزود: روند عادي و معمول آموزش امروزه در سطح جهان، در معرض آسيب هاي جدي و ناكارآمدي است. امروز ديگر رابطه يكسويه كاربردي ندارد و حتي در فعاليت هاي آموزشي رويكرد مشاركت جويانه و دوسويه موثر خواهد بود.
هاشمي با تاكيد بر جايگاه دانشگاه و لزوم پيوند دانشگاه و جامعه گفت: امروز ديگر دانشگاه نمي تواند منفك از جامعه باشد و ما براي اينكه بتوانيم نقش و جايگاه خود را در حوزه آموزش عالي حفظ كنيم، به پيوند راسخ دانشگاه و جامعه نياز داريم.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، وي چاپ بيش از يكهزار مقاله پژوهشي در سال 94 از سوي دانشگاه پيام نور را قابل تقدير دانست و گفت: دانشگاه پيام نور بايد بتواند در سال هاي آينده هزاران ايده اثرگذار به مديران كشور ارائه دهد تا بتوانيم مديريت علمي داشته باشيم.
فراهنگ**9187**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزير علوم: بخشي از مظالم بين المللي با برجام از بين رفت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X