روابط عمومی ها در هدایت و روشنگری افکار عمومی نقش اساسی دارند

به گزارش سه شنبه ایرنا' احمد محمودی در آئین بزرگداشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی، با تبریک این روز به تلاش گران این عرصه، از روابط عمومی به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان و زبان گویای مدیران برای بیان عملکرد یک مجموعه یاد کرد.
وی ادامه داد: روابط عمومی، فعالان و تلاشگران این عرصه مهم ضمن بیان، تشریح و تبیین دستاوردها و عملکرد یک مجموعه به ویژه دستگاه های اجرایی برای مردم، در راستای انعکاس مشکلات و نارسایی های فراروی مردم به مدیران و دولتمردان نیز نقش مثبتی ایفا می کنند.
محمودی این مجموعه را ساختار خدمتگزار برای ایجاد ارتباط با شهروندان و رسانه ها دانست و گفت: این مجموعه با برخورداری از اسلوب های متناسب سازمانی، افزون بر بحث اطلاع ‌رسانی، سعی در ایجاد ارتباطی دوسویه با رسانه ها و شهروندان دارد.
وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در حوزه و فضای رسانه ای، مظلوم واقع شده است، خاطر نشان کرد: بدلیل نبود ارتباط و تعامل مناسب مجموعه روابط عمومی با رسانه، فعالیت های انجام شده از سوی دولت تدبیر و امید آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته و به مردم اطلاع رسانی نشده است.
محمودی با تاکید بر لزوم تقویت روابط و تعامل دو سویه مجموعه روابط عمومی و رسانه، عملکرد برخی از روابط عمومی ادارات در رودان را مطلوب ندانست و اظهار داشت: مدیران با برطرف کردن مشکلات فراروی مجموعه روابط عمومی، زمینه افزایش تعامل دو سویه رسانه و روابط عمومی را فراهم کنند.
وی ادامه داد: بیان شفاف، صریح و بموقع اقدامات انجام شده از سوی دولت از طریق رسانه ها اعم از رسانه های مجازی، دیداری، شنیداری و مکتوب، علاوه بر ایجاد و تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه، روحیه مطالبه گری در بین مردم را نیز افزایش می دهد.
محمودی تعامل و همکاری سازنده میان مجموعه روابط عمومی و رسانه ها را سرعت بخش و تسهیل گر رشد و توسعه کشور دانست.
در این آئین مشکلات و نارسایی های فراروی مجموعه روابط عمومی ها در حوزه رسانه و اطلاع رسانی، بیان و بر ضرورت تقویت تعامل و همکاری سازنده مجموعه روابط عمومی با رسانه ها تاکید شد.
نداشتن‌ برنامه‌ و محدودیت‌ در تخصیص‌ وجذب‌ بودجه‌ مورد نیاز، وجود مقررات‌ و روش‌های‌ دست‌ و پاگیر که‌ باعث‌ کند شدن‌ تصمیم‌ گیری ‌ها و از دست‌ رفتن‌ فرصت‌ ها می‌شود و محدودیت‌ در تامین‌ منابع‌ مورد نیاز اعم‌ از نیروی‌ انسانی‌ متخصص‌، کارآمد و پرانگیزه‌، تجهیزات‌ و ابزار مناسب‌ و مورد نیاز، محیط‌ و فضای‌ کاری‌ مناسب و نداشتن‌ قابلیت‌ و ظرفیت ‌های‌ لازم‌ برای‌ انجام‌ تحقیق‌ و پژوهش، از عوامل‌ بازدارنده‌ رشد و توسعه‌ روابط‌ عمومی‌ عنوان شد.
معاون فرماندار رودان نیز در این آئین با اشاره به اهمیت و جایگاه روابط عمومی، از این مجموعه بعنوان بازوی توانمند مدیران برای پیشرفت و ترقی یک مجموعه مدیریتی یاد کرد و اظهار داشت: روابط عمومی می بایست با تجهیز خود به دانش روز با افرادی که سعی در سیاه نمایی دارند، رویارویی کرده و در پیدایش امید و پویایی در بین مردم نقش مهمی ایفا کند.
کورش نیک طبع با اشاره به مصوبات نشست مدیران، روسا و روابط عمومی ادارات با نماینده عالی دولت در شهرستان، برطرف کردن مشکلات و نارسایی های فراروی مجموعه روابط عمومی، تامین امکانات لازم و مورد نیاز این مجموعه و تعامل و همکاری سازنده و دو سویه روابط عمومی با رسانه را از جمله مصوبات این نشست عنوان کرد.
همزمان با روز ملی ارتباطات و روابط عمومی از تعدادی از مسئولین روابط عمومی دستگاه های اداری و اجرایی، خبرنگاران و چهره های فعال رسانه ای در شهرستان رودان تجلیل شد.
7196/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روابط عمومی ها در هدایت و روشنگری افکار عمومی نقش اساسی دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X