۱۰۰ هزار ویلا در مازندران احداث شده است

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن میری شامگاه دوشنبه در کارگروه آموزشی دهیاران شرق مازندران در سالن ارشاد بهشهر افزود: آنچه در مازندران قانونی و شرعی باید حفظ کنیم حفظ زمین است زیرا زمین در مازندران بسیار ذی‌قیمت است و اراضی ملی، کشاورزی، معادن، سواحل و ... باید حفظ شود و در این راستا دهیاران باید با تمام توان وارد شوند و کمک‌کار مسئولان باشند.

وی گفت: متأسفانه در برخی از موارد برخی مجوزهای غلط گرفته‌شده است و ارزش‌افزوده اضافه‌شده است و به‌عنوان‌مثال ۱۰ میلیارد تومان زمین به ۱۵۰ میلیارد تومان رسیده است اما از این ارزش‌افزوده، روستاییان ما بی‌بهره هستند.

مدیرکل بازرسی استان مازندران اظهار داشت: ما مخالف ویلا سازی در روستاها توسط افراد شهرنشین نیستیم اما باید عوایدی در این راستا نیز شامل حال روستاییان باشد و دهیاران باید هوشمندانه در روستاها عمل کنند و طوری نباشد که ۳۰ درصد از اراضی روستایی در اختیار و تصرف افراد غیربومی باشد.

وی بابیان اینکه طرح‌های درآمدزایی برای روستاها از موارد مهم برای ماندگاری روستاییان در روستاها است، گفت: باید این طرح‌ها منطبق با نیازها و نیازمندی‌های مردم روستا باشد و روستاییان تنها تماشاگر ارزش‌افزوده نباشند.

این مسئول همچنین با اشاره به اینکه توسعه در خدمت برخی از افراد برای مسائل شخصی قرارگرفته است، افزود: بیش از ۱۰۰ هزار ویلا در مازندران وجود دارد که از یکتا پنج میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است و زمینهای کشاورزی ما را تغییر داده است اما متأسفانه عواید حاصل از این ویلاها برای مازندران بسیار ناچیز و اندک است.

میری ادامه داد: در طول ۲۰ سال گذشته ۲۴ هزار هکتار از اراضی بکر مازندران برای ساخت‌وساز ویلاها تغییر کرده است اما عواید حاصل از آن برای مازندران تنها ۶۰ میلیارد ریال بوده است.

وی بابیان اینکه طرح جامع بازرسی و نظارت بر حفظ اراضی باغ‌ها و پیشگیری از تغییر کاربری غیرقانونی ازجمله مواردی است که باقوت دنبال می‌شود، گفت: ضعف نظارت در یک دولت فساد آفرین است و لذا باید با بازرسی و کنترل، از این فساد جلوگیری شود.

فرماندار بهشهر نیز در این کارگاه آموزشی با تأکید بر نظارت کامل دهیاران بر جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز افزود: با هر نوع ساخت‌وساز غیرمجاز در روستاها برخورد می‌شود و دهیاران موظف به گزارش این موارد به مسئولان ذی‌ربط هستند.

سید خالق سجادی اظهار داشت: با هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز و خارج از محدوده برخورد جدی خواهد شد و این کار در اولویت کار ما در روستاها قرار دارد و با جدیت در این راستا وارد می‌شویم.

وی همچنین به طرح‌های هادی اجراشده در روستاها اشاره کرد و گفت: تعامل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی و تشویق جوانان برای ساخت‌وسازهای مجاز در محدوده روستا نقش بسیار مؤثری در کاهش ساخت‌وسازهای غیرمجاز و خارج از محدوده دارد که باید در این راستا تلاش شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۱۰۰ هزار ویلا در مازندران احداث شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X