رشته های دانشگاهی مرتبط با صنعت کشتی سازی در هرمزگان ایجاد شود

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رضائیان اصل دوشنبه شب در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد واحد بندرعباس ضمن بیان ویژگی‌های منحصربفردصنعت کشتی‌سازی در جهان و توانایی‌های کشورمان در این زمینه، عنوان کرد: اقداماتی که در سال‌های اخیر در زمینه ساخت کشتی و سکوهای گازی و تعمیرات شناورها در کلاس‌های مختلف صورت گرفته در منطقه کم نظیر است و ایران همکاری علمی با شرکت‌های مطرح و بزرگ کشتی‌سازی در جهان را آغاز کرده است.

وی عنوان کرد: ایجاد شهرک صنایع دریایی در منطقه ویژه اقتصادی کشتی‌سازی به منظور تکمیل چرخه‌های پیش از تولید و تامین نیازهای این صنعت و ارتقای توان استانداردهای تخصصی حوزه دریا و زمینه‌سازی برای رشد صنایع کوچک در ارتباط با صنایع دریایی از جمله اهداف ویژه‌ای است که با تحقق آن شاهد رخدادی بزرگ در این بخش خواهیم بود.

مدیرعامل ایزوایکو ادامه داد: همکاری میان ایزوایکو و مراکز علمی و دانشگاهی استان هرمزگان برای بومی‌سازی هر چه بیشتر دانش ساخت و تعمیرات کشتی و سکوهای گازی از جمله دیگر نیازهای مهم این بخش است که باید با همکاری دانشگاه‌ها توسعه یابد.

رضائیان افق روشن صنعت کشتی‌سازی و محوریت این صنعت در حوزه دریایی را یادآور شد و گفت: اقتصاد مقاومتی راهبرد ویژه‌ای است که صنایع دریامحور در پیشانی اجرایی و عملیاتی شدن آن قرار دارند و رشد دانش تولید کشتی و سازه‌های دریایی سبب رفع وابستگی از کشور و صرفه‌جویی در خروج ارز شده و به توانمندی اقتصادی ایران می‌افزاید.

وی همچنین تصریح کرد: نیروی انسانی متخصص و کارآمدی که در مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران وجود دارد، بزرگ‌ترین سرمایه برای انجام کارهای بزرگ در این مجموعه است که تاکنون توانسته قدم‌های فراوانی را برای رفع وابستگی کشور و ارتقای جایگاه ایران در رقابت‌های اقتصادی منطقه بردارد و ساخت و تعمیر سکوها و دکل‌های حفاری در خلیج فارس در قالب فازهای مختلف پارس جنوبی تنها گوشه‌ای از این دستاوردها است.

رئیس دانشگاه آزاد بندرعباس نیز در حاشیه این بازدید ضمن اشاره به توانمندی‌ ویژه این مجتمع در زمینه‌های مختلف، اظهار داشت: وسعت و اهمیت اقدامات صورت گرفته در ایزوایکو به اندازه‌ای است که از منافع آن همه کشورمان برخوردار می‌شود.

مهدی باقری با تاکید بر اهمیت همکاری مراکز علمی و دانشگاهی هرمزگان با این مجتمع در انجام رسالت بزرگ آن در حوزه صنایع دریایی، افزود: روحیه همکاری و همدلی در این مجتمع و پیوند مناسب میان علم و صنعت در ابعاد مختلف موجب رشد صنعت دریایی کشورمان شده و دستاوردهای فراوانی به همراه داشته است.

وی خاطر نشان کرد: عرصه برای همکاری‌های مشترک میان مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل به عنوان یک صنعت کلیدی و راهبردی در کشورمان و دانشگاه آزاد اسلامی فراهم است و ما آمادگی داریم تا رشته‌های مرتبط با توسعه صنایع دریایی را گسترش دهیم.

در این دیدار، مدیران شرکت‌های مختلف تابعه ایزوایکو و همین طور برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس راهکارها و زمینه‌های همکاری علمی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشته های دانشگاهی مرتبط با صنعت کشتی سازی در هرمزگان ایجاد شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X