کری: تنها راه دولت وحدت در لیبی، شکست داعش است

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ جان کری در نشست خبری مشترک در وین اتریش به همراه وزیر امور خارجه ایتالیا و نخست وزیر دولت وحدت لیبی گفت: هدف بلندمدت ما این است که لیبی ثبات داشته باشد ، در داخل صلح داشته باشد و متحد و امن باشد. این هدف بسیار اهمیت دارد اما در عین اینکه اهمیت دارد آنی و فوری هم هست. هیچ کسی این مسئله را بهتر از سران لیبی درک نمی کنند.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه اظهارات خود گفت: سران لیبی می دانند که رقابت های شخصی و یا کشمکش داخلی چه لطماتی به مردم لیبی وارد می کنند و چه لطماتی به اقتصاد لیبی و امنیت آن وارد می کنند. ظهور افراط گری ، نتیجه بهره برداری از این وضعیت است. پس همه ما اینجا هستیم و درباره انسجام اجتماعی کشور لیبی نگران هستیم و به دنبال برداشتن گام های مهم برای رفع کردن این نگرانی ها هستیم.

بیانیه ای که ما تهیه کردیم به صراحت مشخص می کند که  حمایت کامل جامعه بین المللی از دولت وحدت ملی چقدر اهمیت دارد. دولت وحدت ملی تنها نهادی در لیبی است که می تواند کشور را متحد کند و به بحران اقتصادی و درد و رنج انسانی مردم لیبی  خاتمه دهد.

جان کری در ادامه صحبت های گفت: تنها راه ایجاد انسجام اجتماعی در لیبی که برای شکست دادن داعش و سایر افراطی های خشن لازم است، همین است. این نیروهای افراطی می خواهند لیبی را به عقب برانند و به آدمکشی و خشونت و نبرد بر سر جاه طلبی های شخصی بازگردانند که در خدمت منافع کل لیبی نیستند بلکه به دنبال منافع خود هستند. امروز جامعه بین المللی درمورد این هدف، یکصدا صحبت کرد.

جان کری پس از صحبت های بیشتر درباره چشم اندازهای داخلی در لیبی گفت: حدود پنج سال پیش بود که لیبی یک دیکتاتور را سرنگون کرد، سئوالی که باید از خود بپرسیم این است که لیبی در پنج سال آینده چگونه کشوری خواهد بود؟ همین امر انگیزه بخش حضور امروز ما در اینجا بود. ما می خواهیم اجماع ایجاد کنیم. لیبی این فرصت را دارد که کشوری ایمن برای شهروندان آن باشد یا اینکه می تواند یک پناهگاه امن برای تروریست ها باشد و گرفتار اختلاف و هرج و مرج باشد.


انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کری: تنها راه دولت وحدت در لیبی، شکست داعش است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X