تزریق لوازم آرایشی فرانسوی به ایرانیان در پس برجام!

استفاده از لوازم آرایش به یکی از موضوعات مهم و اساسی بیشتر زنها و مردان ایرانی در این روزها تبدیل شده است. تهاجم فرهنگی به همراه رشد شتابان تطبیق با فرهنگ غربی از جمله موضوعاتی است که در این سالها بیشترین لطمات اقتصادی و اجتماعی به کشور را در پی داشته است. فرآوری: ه-هدایتی-بخش اجتماعی تبیان لوازم ارایش

 هر خانواده دو یا سه خودرو دارد و در هر خانه ای انواع و اقسام لوازم برقی و لوکس که برخی حتی سالی یک بار هم استفاده نمی شوند وجود دارد. پول نفت تبدیل می شود به کالاهای مصرفی انرژی بر و غیر انرژی بر که بیشتر آنها یا استاندارد نیستند و یا استفاده زیاد از آنها برای سلامتی مضر است.
در این بین لوازم آرایش از مهمترین اقلامی است که با توجه به اهمیت بسیار زیاد آنها در ایجاد بیماریهای پوستی و همچنین جذب مخاطبان کوچه و بازار از اهمیت بالایی برخوردار است!.
امروزه دیگر حتی دخترکان زیر 12 تا 13 سال هم بدون رژ و پودرها و کرمهای پوست از خانه خارج نمی شوند و ساده بودن را بی کلاسی می دانند. این در حالی است که در همان کشورهای مترقی که این لوازم آرایش را تولید می کنند دیگر این چیزها از مد افتاده و پسران و دختران به جای نقاشی و رنگ و لعاب دادن به خود به دنبال کار و اشتغال و تحصیل علم هستند و از کوچکترین زمان برای کارهای مهم و ارزشمند استفاده می کنند.
در کشورهای اروپایی و آمریکایی برای مهمانیها و سر کار و پارک و تفریح و مسافرت لباسها و آرایشهای متناسب با خود در نظر گرفته می شود. کسی که سر کار می رود آرایش و لباس پوشیدنش با زمانی که به عروسی و میهمانی میرود فرق می کند.
اما در ایران بعضی ها وقتی که پا از درب خانه بیرون می گذارند انگار قرار است به عروسی بروند. حال مسیرشان می خواهد به سمت شرکت محل کار منتهی شود یا سبزی فروشی و یا بقالی فرقی نمی کند!. دیگر بین آدما نمی توان فرق قایل شد!.

آمار سرانه مصرف مواد آرایشی یك خانم ایرانی حدود 150 دلار است

مجله آمریکایی فورچون (fortune) که یک مجله اقتصادی و تحلیلی است نیز در گزارشی تحت عنوان «برندهای زیبایی چشم به ایران دارند» به رفع تحریم های ایران و اینکه چشم برندهای جهانی لوازم آرایشی به دنبال بازارهای ایران است، اشاره کرد و نوشت: «با رفع تحریم ها، بهترین و لوکس ترین برندها از لوازم آرایشی صورت، و آرایشی مو و همچنین لوازم مرتبط با ناخن به سمت ایران سرازیر شده اند و بسیاری از برندهای لوکس بعد از رفع تحریم ها به راحتی وارد ایران می شوند.»

براساس تحقیقی که در موسسه تحقیقاتیTMBAانجام شده، حدود 14 میلیون دختر و زن بین 15 تا 45سال ساکن شهرهای بزرگ ایران، بطور متوسط ماهانه 7/5 یورو برای خرید لوازم آرایشی هزینه می کنند و این درحالی است که متوسط حقوق بین 490 تا570 یورو است. زنان و دختران ایرانی به دلیل حجاب توجه خاصی به چهره خود می کنند. دخترانی هستند که بیش از یک ساعت جلوی آینه آرایش می کنند.
اگر در اروپا مردم ترجیح می دهند طبیعی باشند، در ایران جوانان ترجیح می دهند آرایش کنند. زنان و دختران ایرانی سالانه حدود 1630 میلیون یورو برای کالای آرایشی هزینه می کنند و بیشتر محصولات آرایشی وارداتی هستند، ولی قسمت اعظم این واردات خارج از شیوه قانونی انجام می شود و اکثر کار شناسان معتقدند که حجم محصولات وارداتی غیرقانونی بین570 تا610میلیون یورو است.

هجوم لوازم آرایشی فرانسوی به صورت زنان ایرانی

 خبرگزاری فرانسه (AFP) گزارشی تحت عنوان «درخشش لوازم آرایش ساخت فرانسه بر صورت زنان ایرانی» منتشر و به حضور برندهای لوازم آرایشی به خصوص شرکت های فرانسوی در ایران پس از توافق هسته ای پرداخته است.
پس از توافق هسته ای، برندهایی از لوازم آرایشی صورت، و آرایشی مو و همچنین لوازم مرتبط با ناخن به سمت ایران سرازیر شده اند که بعضی از آنها جزو برندهای لوکس محسوب می شوند. گزارشات مربوط به حضور برندهای لوازم آرایشی در ایران را رسانه های غربی به صورت کامل پوشش خبری می دهند، زیرا این اتفاق را موفقیت اقتصادی و فرهنگی غرب در ایران می دانند.
خبرگزاری «رویترز» نیز دو گزارش از ورود برندهای لوکس لوازم آرایش در ایران منتشر کرده است؛ در یکی از این گزارش ها تحت عنوان «تصمیم سفورا فرانسه برای افتتاح شعبه در ایران در سال آینده» به معرفی گروه "ال وی ام اچ" می پردازد که به گفته این خبرگزاری، بزرگترین و قوی ترین هلدینگ برندهای لوکس جهان به شمار می رود. این گروه از طریق شبکه فروشگاه های خرده فروشی کالای لوکس و آرایشی خود "سفورا" (sephora) قصد ورود به بازار ایران را دارد. یک مقام این کمپانی به رویترز گفت که "سفورا" قصد دارد دست کم 7 مغازه در ایران راه اندازی کند.
«رویترز» در گزارشی با عنوان «تصمیم سفورا فرانسه برای افتتاح شعبه در ایران در سال آینده» به معرفی این کمپانی پرداخت.
گزارش دوم این خبرگزاری نیز تحت عنوان «لاک ناخن و ریمل: برندهای آرایشی چشم به ایران دوخته اند» اعلام کرد: «فروشگاه های مستقل در مناطق مرفه نشین در شمال تهران توانستند جدیدترین ساختارهای فصلی محصولات جهانی با برندهای معروف درلوازم آرایشی را دریافت کنند». این گزارش با پرداختن به این موضوع سعی کرد سالن های زنجیره ای مراقبت از ناخن و برند های خارجی لوازم آرایشی غربی را معرفی و تبلیغ کند.
به نوشته رویترز برخی از نشان های تجاری لوکس درحال حاضر ورود مستقیم به ایران را آغاز کرده اند و شاید فرصت مشابهی برای بازار لوازم آرایشی که مرکز مطالعات وابسته به پارلمان ایران آن را بیش از چهار میلیارد دلار در سال برآورد می کند، وجود داشته باشد.

شرکت های غربی با کمک رسانه های خود به خصوص در دوران پسابرجام، به دنبال تصاحب بخش اعظم بازار مصرفی ایران به ویژه در قسمت لوازم آرایش هستند که این موضوع با توجه به تبعات منفی که در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و سلامت در جامعه دارد، به همت مضاعف مسئولان دولتی نیازمند است

«رویترز» در گزارشی دیگر با عنوان «لاک ناخن و ریمل: برندهای آرایشی چشم به ایران دوخته اند» به فرصت های حضور در بازار ایران پرداخت
مجله آمریکایی فورچون (fortune) که یک مجله اقتصادی و تحلیلی است نیز در گزارشی تحت عنوان «برندهای زیبایی چشم به ایران دارند» به رفع تحریم های ایران و اینکه چشم برندهای جهانی لوازم آرایشی به دنبال بازارهای ایران است، اشاره کرد و نوشت: «با رفع تحریم ها، بهترین و لوکس ترین برندها از لوازم آرایشی صورت، و آرایشی مو و همچنین لوازم مرتبط با ناخن به سمت ایران سرازیر شده اند و بسیاری از برندهای لوکس بعد از رفع تحریم ها به راحتی وارد ایران می شوند.»
 اما از دولت که به دنبال جذب سرمایه و آوردن تکنولوژی تولید کالا در صنایع مختلف در دوران پس از برجام است، انتظار می رود که ابتدا به علت ملاحظات اقتصادی اجازه ورود بی اندازه کالاهای مصرفی را به کشور ندهد، و سپس به دلایل پیامدهای منفی فرهنگی نیز از سرعت سرازیر شدن شرکت های مطرح لوازم آرایش غربی به ایران کم کند؛ اهمیت این مسئله آنقدر بالا است که حتی این موضوع مورد توجه رهبر انقلاب در دیدار 8 اردیبهشت امسال با کارگران نیز قرار گرفت:
«اینکه می گویند واردات لوازم آرایشى در کشور چند میلیارد دلار است، راست است یا نه؟ من تحقیق نکرده ام؛ اگر راست باشد، بد است. [واردات ] لوازم آرایشى، چند میلیارد [دلار]! آن هم در کشور ما که حالا این همه موانع و اشکالات برایش درست می کنند؛ براى اینکه فرض کنید فلان خانواده پول دارِ نوکیسه تازه به دنیارسیده، دلشان می خواهد این را داشته باشند. شنیده ام بعضى هایش هم ناسالم است. [در مقابل] اینها بِایستند، مقاومت کنند و نگذارند.»
 
شرکت های غربی با کمک رسانه های خود به خصوص در دوران پسابرجام، به دنبال تصاحب بخش اعظم بازار مصرفی ایران به ویژه در قسمت لوازم آرایش هستند.

شرکت های غربی با کمک رسانه های خود به خصوص در دوران پسابرجام، به دنبال تصاحب بخش اعظم بازار مصرفی ایران به ویژه در قسمت لوازم آرایش هستند که این موضوع با توجه به تبعات منفی که در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و سلامت در جامعه دارد، به همت مضاعف مسئولان دولتی نیازمند است تا بتوانند در این دوران حساس، بازار مصرف ایران را با محوریت تولید داخل مدیریت کنند.


منابع : تیتر یک / تسنیم

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تزریق لوازم آرایشی فرانسوی به ایرانیان در پس برجام!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات





جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات



{literal} {/literal}
X