بادکش صورت و سینوس‌ها بیشتر برای درمان انواع نزله

بادکش یک متخصص طب سنتی گفت: بادکش صورت و سینوس‌ها بیشتر برای درمان انواع نزله (ترشحات پشت حلق), زکام(سرماخوردگی) و سینوزیت و بیماری‌های چشم برای گرم کردن عضو، تسکین درد، تحلیل ریاح و جذب خون و یا حتی چاق یا لاغر کردن صورت انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, حوریه محمدی کناری - درباره بادکش اظهار دشت: منظور از بادکش ثابت قرار دادن لیوان بادکش در نقطه مورد نظر است که بسته به نوع عضو می‌تواند از 5 تا 20 دقیقه متغیر باشد.

آشنایی با بادکش لغزان

 وی گفت: بادکش لغزان در اعضایی که حساس‌تر بوده و احتمال کبودی در آن وجود دارد و یا در مواردی که بادکش در مسیر انتقال ماده قرار است گذاشته شود, استفاده می‌شود.

این متخصص طب سنتی افزود: بادکش لغزان به 2 صورت انجام می‌شود, اول بادکش را روی نقطه مورد نظر گذاشته و بعد از مدت کوتاهی برمی‌داریم و روی نقطه پایین‌تر در مسیر حرکت ماده قرار می‌دهیم و این کار چندین بار تکرار می‌شود تا ماده مورد نظر به عضو هدف برسد از این روش در سنگ کلیه و بیضه نزول نکرده و ... استفاده می‌شود البته زیر نظر پزشک متخصص. دوم اینکه لیوان بادکش را روی عضو مورد نظر قرار داده و به آرامی با دست حرکت می‌دهند به طوری که لیوان از پوست جدا نشود.

آشنایی بادکش صورت و سینوس‌ها

محمدی ادامه داد: بادکش صورت و سینوس‌ها بیشتر برای درمان انواع نزله (ترشحات پشت حلق), زکام (سرماخوردگی) و سینوزیت و بیماری‌های چشم و ... به منظور انتقال ماده از عضو شریف، گرم کردن عضو، تسکین درد، تحلیل ریاح و جذب خون و یا حتی چاق یا لاغر کردن صورت انجام می‌شود البته زیر نظر پزشک متخصص باید صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: شیوه انجام این بادکش نیز مانند سایر بادکش‌ها است, لذا همه قوانین انجام بادکش نظیر پاکسازی بدن، روغن مالی و ... باید قبل از انجام آن رعایت شود. تنها تفاوت این بادکش با سایر بادکش‌ها در مدت انجام آن است که چون صورت عضو حساس و پرخونی است، بلافاصله سرخ و حتی کبود می‌شود. لذا برای این بادکش باید خیلی سریع و حتی به صورت لغزان انجام شود تا محجمه (لیوان بادکش) بیشتر از 20-10 ثانیه روی یک نقطه ثابت نباشد.

آشنایی با بادکش پشت

این متخصص طب سنتی بیان کرد: بادکش پشت برای درمان گرفتگی‌های عضلانی، انواع نزله و زکام، گرم کردن دستگاه تنفسی و ... استفاده می‌شود. محل انجام آن در ناحیه پشت بدن است به طوریکه یک لیوان در محل حجامت عام و سایر لیوان‌ها در زیر آن در 2 طرف ستون فقرات گذاشته شود. در افراد چاق‌تر می‌توان یک ردیف لیوان در قسمت بالا و نیز 1-2 ردیف لیوان در سمت پهلوها کنار لیوان‌های قبلی قرار داد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بادکش صورت و سینوس‌ها بیشتر برای درمان انواع نزله» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X