استاندار قزوين بر ساخت ميدان جديد ميوه و تره بار قزوين تاكيد كرد

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي استانداري، در بخشي از نامه فريدون همتي كه روز يكشنبه به وزير راه و شهرسازي ارسال شده،آمده است: پيرو مكاتبه ها و مذاكره هاي صورت گرفته در مورد ساخت ميدان ميوه و تره بار جديد براي قزوين، با توجه به موقعيت فعلي ميدان ميوه و تره بار اين شهر با وسعت حدود 5.4 هكتار در مجاورت بافت مسكوني شهر، يادآور مي شود اين مركز قابليت توزيع خدمات بهينه به شهر را نداشته و پاسخگوي نيازهاي آتي شهر نيز نيست.
در ادامه نامه استاندار قزوين براي وزير راه و شهرسازي آمده است: تردد و رفت و آمد ماشين هاي سنگين و تخليه بار به لحاظ ترافيكي و زيست محيطي و آلودگي منظر و سيماي شهر در محور ورودي شهر نابساماني هاي زيادي در پي داشته است و در مطالعات مشاور طرح جامع جابجايي اين مجموعه و اختصاص پهنه تجاري خدماتي – فرهنگي، آموزشي، خدماتي ناحيه به لحاظ ايجاد خدمات بهينه به شهروندان در اين مكان پيشنهاد شده است.
استاندار قزوين در ادامه اين نامه مرقوم كرده است: مطابق مستنداتي كه از قبل در طرح جامع شهر لحاظ شده است، مكان پيشنهادي در حاشيه شهر به عنوان ميدان ميوه و تره بار مشخص شده كه داراي مصوبه كميسيون ماده پنج استان مي باشد و در آن با احداث ميدان ميوه و تره بار، سردخانه، انبار و تاسيسات و بسته بندي در زميني به وسعت 100 هكتار موافقت شده است.
همتي در ادامه آورده است: علاوه بر احداث ميدان ميوه و تره بار در مكان پيشنهادي مقرر شده است مطابق با مدارك و مستندات پيوست كه نتيجه دهها نشست با مالكين و اصناف مي باشد، تمامي اصناف خشكبار و فروشندگان عمده آهن آلات و بنكداران ميدان فعلي نيز از شهر منتقل و در اين مكان ساماندهي شوند بنابراين با عنايت به اهميت موضوع خواهشمند است نسبت به مساعدت و دستور لازم در اين زمينه اقدام و نتيجه را به اين استان ابلاغ بفرماييد.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار قزوين بر ساخت ميدان جديد ميوه و تره بار قزوين تاكيد كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X