تمهیدات لازم برای جلوگیری از سوءاستفاده از کدهای اقتصادی خواروبار فروشان

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، سازمان امور مالیاتی کشوردر پاسخ به تذکر نماینده مردم اصفهان در مجلس مبنی بر ضرورت دقیق‌تر شدن ساز و کار اجرای ماده 169 قانون مالیات‌های مستقیم و ضوابط عدم امکان سوءاستفاده از کدهای اقتصادی صنف خواربار فروشان توضیحاتی ارائه کرد.
سازمان امور مالیاتی طی اطلاعیه ای، در مورد تذکر عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر ضرورت دقیق تر شدن ساز و کارهای اجرای ماده 169 قانون مالیات های مستقیم و تمهید ضوابط برای عدم امکان سواستفاده از کدهای اقتصادی صنف خواربار فروشان توضیحاتی ارایه کرد.
در این اطلاعیه می خوانیم: به استناد بند 1-3 دستورالعمل اجرایی مورخ 27 دی ماه سال 1390 ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم اصلاحیه مصوب 27 بهمن سال 1380، کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی بندهای "الف" و "ب" ماده 95 قانون مالیات های مستقیم مکلفند از تاریخ یکم فروردین ماه سال 1391 برای عرضه و فروش کالا و خدمات از صورتحساب فروش کالا به شرح فرم نمونه موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم استفاده نمایند و در صورتحساب های صادره، شماره اقتصادی خود را چاپ و شماره اقتصادی خریدار را درج کنند.
همچنین وفق تبصره همین بند؛ اشخاص حقیقی و حقوقی موضوع این دستورالعمل مکلفند مادامی که برای آنها شماره اقتصادی صادر نشده، از شماره ملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی به جای شماره اقتصادی استفاده کنند.
نظر به اینکه شماره اقتصادی جدید برای هیچ یک از مودیان محترم مالیاتی صادر نشده است، در حال حاضر تمامی مودیان حقیقی و حقوقی فاقد شماره اقتصادی حسب مورد از شماره ملی یا شناسه ملی خود جهت ارسال اطلاعات استفاده می نمایند که مرجع صدور هیچ کدام از این شماره ها سازمان امور مالیاتی کشور نیست.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تمهیدات لازم برای جلوگیری از سوءاستفاده از کدهای اقتصادی خواروبار فروشان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X