۳۰۰۰ فقره ساخت‌وساز غیرمجاز در مازندران اعمال جریمه شد

به گزارش خبرنگار مهر، جان الله عبدی عصر دوشنبه در همایش کارگاهی دهیاران شرق مازندران در سالن ارشاد بهشهر  افزود: کاربری اراضی از مسائل مهم امروز است که در ساخت‌وساز غیرمجاز باید کنترل درست و اصولی توسط دهیاران انجام شود.

وی افزود: در طول سال گذشته تاکنون چهار هزار و ۲۳ مورد تخلف در ساخت‌وساز غیرمجاز در مازندران گزارش‌شده که بیش از سه هزار جریمه، ۱۰۰ قلع بنا انجام‌شده که از این موارد ۶۵ مورد خارج از محدوده روستا و ۱۰ درصد خارج از بافت بوده است.

عبدی گفت: بازنگری طرح هادی در دست اقدام است که بیش از سه سال از افق طرح گذشته و نیازمندی‌های روستایی و کاربری‌ها باید به افق طرح تعریف شود.

مدیرکل امور روستایی مازندران ادامه داد: با پیگیری‌های انجام‌شده مقرر شد نیاز روستاها دیده‌شده و به گذشته محدود نشود و به‌نوعی اصلاح طرح انجام شود.

وی با تأکید براینکه دهیاران بر ساخت‌وساز در محدوده و خارج از محدوده نظارت و گزارش کامل داشته باشند، یادآور شد: توجه به آموزش نیاز مهم جامعه است که سالانه در دستور است و کنترل ساخت‌وساز خارج از بافت در اراضی کشاورزی به ابد موردتوجه باشد چراکه زمین را نمی‌توان در سقف افزایش داد و لذا در سال جدید باید دهیاران با شدت عمل در جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز تلاش کنند.

عبدی بابیان اینکه ۹۰ درصد ساخت‌وساز غیرمجاز خارج از بافت کم شده است، گفت: صدور پروانه ساختمانی به دهیاران داده‌شده که انجام شود و نظارت نظام فنی روستایی در احداث ساختمان و ...باید گزارش شود تا محل ملک و اجرای ساختمان تطبیق داده و کاربری موردتوجه قرار گیرد.

مدیرکل امور روستایی مازندران افزود: در بحث مالی هرگونه فعالیت‌های مالی باید منطبق بر مسائل مالی دهیاران باشد و در مزایده، مناقصه، مشارکت با دستگاه اداری و هزینه کرد رعایت مسائل مرتبط انجام شود تا شاهد کاهش انحرافات مالی باشیم.

وی گفت: مشارکت دهیاران با دستگاه اجرایی در اجرای طرح‌های عمرانی بسیار خوب است که رتبه اول اجرای آسفالت روستایی استان در کشور را دارا هستیم.

عبدی افزود: برای ۲۰۰ روستا زیرسازی و ابنیه آماده‌شده است تا اجرای طرح هادی علی‌رغم مشکلات مالی عملیاتی شود که سلامت کار باید موردتوجه باشد و رعایت مسائل مختلف موردتوجه قرار گیرد.

وی افزود: دهیاران در سال جدید بر اساس فرمایشات رهبری در اجرای طرح‌های اقتصادی و مشارکتی اقدام کنند و همچون طرح‌های عمرانی در دستور کار باشد تا در رونق و توسعه روستایی با توجه به شعار سال تلاش شود و برای هر روستا یک طرح اقتصادی در کشاورزی، دام‌پروری، صنایع تبدیلی، آبزی‌پروری در روستاها و...تعریف کنیم.

مدیرکل امور روستایی بابیان اینکه امروز تولید برای ماست و ما تولیدکننده هستیم و اشتغال برای استان‌های دیگر است، خاطرنشان کرد: باید صنایع تبدیلی در روستاها موردتوجه باشد و در این راستا توسعه ایجاد شود.

عبدی در ادامه با اشاره به گردشگری روستایی افزود: بوم گردی روستایی از موارد مهمی است که در جنت رودبار رامسر استارت زده شد که در مابقی روستاها نیز ظرفیت داریم تا اشتغال مناسب ایجاد شود.

عبدی ادامه داد: سال گذشته یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سال ۹۴ و امسال سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده که فضای خوبی ایجادشده و هم خروجی اقتصادی حاصل از ورود مسافران است.

وی گفت: چشمه سورت چهاردانگه در دنیا بی‌نظیر است که اقدامات خوبی برای گردشگری در دست اقدام است که استفاده از خانه‌های مسکونی برای اسکان مسافران در نظر گرفته‌شده است و درآمدزایی مناسبی انجام‌شده است و همه روستاهای مازندران دارای چنین استعدادی هستند.

عبدی افزود: دستگاه اجرایی کمک‌کار دهیاران برای کاهش بروکراسی در صدور مجوز باشند تا مانع سرمایه‌گذاری نشده و در رشد این بخش و افزایش درآمد روستاییان تلاش شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۳۰۰۰ فقره ساخت‌وساز غیرمجاز در مازندران اعمال جریمه شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X