وزیر راه: قبرس در توسعه حمل و نقل دریایی ایران به اروپا نقش مهمی دارد

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، «عباس آخوندی» گفت: در بخش حمل و نقل دریایی امکان هماهنگی با قبرس برای حمل و نقل مواد نفتی وجود دارد.
آخوندی گفت: قبرس می‌تواند در زمینه حمل و نقل نفت، گاز مایع و گاز طبیعی برای ایران نقش مهمی داشته باشد.
به گفته وی، با توجه به موقعیت و جایگاه قبرس در زمینه حمل و نقل دریایی بویژه بخش مسافری دریایی قرار شد پیشنهادهای سازنده‌ای از سوی این کشور ارایه شود.
وزیر راه و شهرسازی از پیشنهاد همتای قبرسی برای برقراری پرواز مستقیم با ایران خبر داد و گفت: پیش از این، در این زمینه یادداشت تفاهمی بین دو کشور امضا شده است و باید بزودی آن را فعال کنیم.
همزمان با سفر وزیر حمل‌ و نقل، ارتباطات و کار جمهوری قبرس به تهران دو کشور در زمینه های دریایی و بندری به سه توافق دست یافتند که ارائه خدمات دریایی به کشتی های ایرانی و رسمیت شناختن شرکت ایرانی بیمه نفت‌کش‌ها از آن جمله بود.
وزیر حمل و نقل، ارتباطات و کار جمهوری قبرس در این دیدار گفت: هدف قبرس توسعه همکاری‌های حمل و نقل بین دو کشور بویژه در زمینه بندرها، دریانوردی و هوایی است.
«ماریوس دمتریادس» افزود: توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف بنیان‌های مستحکمی دارد و باید همکاری‌های خود را در آینده نزدیک پیش از بیش توسعه دهیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز درباره دیدار خود با وزیر حمل ‌و نقل، ارتباطات و کار جمهوری قبرس و هیات همراه گفت: به رسمیت شناختن مدارک دریانوردی دریانوردان دو کشور براساس معاهده‌نامه‌های سازمان بین‌المللی دریانوردی، صدور مجوز فعالیت برای موسسه های طبقه‌بندی کشتیرانی ایران در قبرس و حمایت از مواضع یکدیگر در مجامع بین‌المللی مورد پذیرش دو طرف بود.
«محمد سعیدنژاد» افزود: دو طرف ظرفیت‌ها و قابلیت بندرها و اطلاعات مختلف همچون زیرساخت‌ها، امکانات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خود را برای یکدیگر تشریح کردند و در این زمینه اطلاعات خوبی بین دو طرف مبادله شد که می‌تواند برای توسعه همکاری‌ها و تبادل تجربیات در آینده مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: جمهوری قبرس از نظر ناوگان تحت پرچم جایگاه بسیار مهمی در دنیا دارد و جزء 10 کشور نخست اول جهان از این نظر محسوب می‌شود و تمایل دارد ناوگان تحت مالکیت کشورهای مختلف را با پرچم خود داشته باشد.
سعیدنژاد توضیح داد: هیات قبرسی در زمینه ارائه خدمات به بخش دریایی جمهوری اسلامی ابراز علاقه و تمایل کرد.
به گفته وی، قبرس در نظر دارد «کلوپ پی‌اندآی (P&I) کیش» ایران (یک شرکت بیمه نفت‌کش ها) را به رسمیت بشناسد و به آن مجوز فعالیت بدهد که این مساله دستاورد خوبی برای بخش دریایی کشور محسوب می‌شود.
به گزارش ایرنا، در سفر دو روزه وزیر حمل و نقل، ارتباطات و کار جمهوری قبرس به ایران «آنتونی مادلا» صاحب منصب بلندپایه امور دریانوردی، «آنتونیس لمسیانوس» رئیس حمل و نقل هوایی، «تمیس پاپادوپولوس» رئیس اتاق کشتی‌ و دریانوردی و «کریستوس کریسانتو» از انجمن کشتیرانی قبرس وی را همراهی می کنند.
اقتصام**1108**9186**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر راه: قبرس در توسعه حمل و نقل دریایی ایران به اروپا نقش مهمی دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X