رئیس دانشگاه آزاد بروجرد: نحوه پرداخت یارانه نقدی درست نیست

به گزارش ایرنا مجید شمس روز دوشنبه در همایش مهندسی صنایع و سیستم مدیریت در اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد افزود: اکنون فقیر و غنی به صورت مساوی یارانه می گیرند که نباید این گونه باشد.
وی مدیریت خوب را استفاده بهینه از منابع کم و محیط در حال تغییر دانست و گفت: اطلاعات یک مدیر خوب در عصر کنونی که تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است، باید به روز باشند.
به گفته وی مدیریت در کارهای اجرایی یک نظام کاغذ بازی است ولی همین مدیریت در صنعت نیاز به خلاقیت فکری بالایی دارد.
وی اظهار کرد: اگر قرار است در فرآیند صنعت کشور اتفاق خاصی رخ دهد باید افرادی با برنامه ریزی درست جایگاه های مدیریتی را برعهده گیرند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد افزود: مدیر خوب باید شناخت، تجزیه و تحلیل، انتخاب راهبرد، برنامه ریزی، اجرا و نظارت دقیق بر محیط مدیریتی خود داشته باشد.
وی درخصوص نحوه پرداخت وام های خود اشتغالی به صورت انفرادی گفت: این کار در اصل خوب بود ولی درست اجرا نشد زیرا یک سرمایه انبوه به صورت خرد به افراد پرداخت شد که عملا باعث اشتغالزایی نشد.
یکی از اساتید رشته مهندسی صنایع غذایی نیز در این همایش توجه به صنایع داخلی، کاهش واردات و افزایش صادرات کالاهای داخلی را از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: کشور ما ظرفیت های بالایی در تولیدات صنایع غذایی دارد ولی متاسفانه تکنولوژی آن را ندارد.
راضیه رضوی دلیل عقب ماندگی صنایع غذایی ایران را نداشتن فناوری تولید صنعتی این مواد دانست و افزود: کشور ما علم تولید سنتی صنایع غذایی را دارد ولی فناوری تولید صنعتی آن را ندارد.
وی گفت: تا زمانی که سرمایه گذار احساس نکند که می تواند سرمایه خود را در بخش صنعت حفظ و افزایش دهد نمی توان اقتصاد کشور را متحول کرد.
یکی از اساتید علم اقتصاد نیز اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی نباید تعبیر نامناسب شود زیرا اقتصاد مقاومتی درون زا و برون نگر است.
فریبرز محسنی افزود: اقتصاد مقاومتی باید در فضای باز جهانی اجرا شود و نباید خودمان را محدود به داخل کشور کنیم.
وی با تاکید بر لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: دولت و مجلس برای فردایی بهتر باید زمینه ارتباط صنعت و دانشگاه را فراهم کنند.
وی اضافه کرد: جامعه در حال رکود اقتصادی به جای مانده از تحریم های گذشته است و انتظار می رود با توجه به تلاش های دولت تدبیر و امید اقتصاد کشور در ماه های آینده پویا و روبه جلو باشد.
به گزارش خبرنگار ایرنا این همایش به همت گروه مهندسی صنایع دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد.
7190/3022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس دانشگاه آزاد بروجرد: نحوه پرداخت یارانه نقدی درست نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X