100 میلیارد تومان اعتبار به حوزه تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اختصاص یافت

مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس باید محور فعالیت‌های ورزشی و بهداشتی در جامعه باشد، گفت: امسال بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مهرزاد حمیدی ظهر امروز در همایش آموزشی سواد حرکتی در جمع مربیان تربیت بدنی و مراقبین سلامت خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی شهر علم‌پرور و دارای بزرگان علمی و نخبگان زیادی است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در خراسان جنوبی از قدمت 110 ساله برخوردار است، افزود: بعد از دارالفنون مدرسه شوکتیه در بیرجند راه‌اندازی شد پس به درستی بیرجند و خراسان جنوبی خاستگاه علم و دانش است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مربیان تربیت بدنی نسبت به دیگر دبیران کار آنها سخت‌تر است، گفت: معلم ورزش در تمامی ابعاد وجودی دانش‌آموز را تربیت و در سند بنیادین به 6 محور اشاره شده و به نظر بنده معلم تربیت بدنی تمام آن 6 محور را دارد.

حمیدی با بیان اینکه آنچه یک معلم تربیت بدنی در حیاط مدرسه به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد، گفت: علاوه بر آموزش مهارت بدنی، مهارت اجتماعی دانش‌آموز را هم بالا می‌برد و تربیت بدنی درس زندگی است وبه درستی مقام معظم رهبری تأکید دارند که باید به تحصیل، تهذیب و ورزش بپردازیم.

وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای جدید وزارت آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی و سلامت اجرای طرح "مدرسه قهرمان" است، اظهار داشت: با رشد زندگی ماشینی و افزایش ضریب نفوذ تکنولوژی در زندگی آپارتمان نشینی شاهد کاهش سواد حرکتی هستیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش وپرورش گفت: مدارس باید محور فعالیت‌های ورزشی و بهداشتی جامعه باشد و مدرسه بر سه پایه آموزش و پرورش و ورزش استوار است که نباید از فعالیت‌های ورزشی درون مدرسه‌ای غافل شد.

حمیدی با بیان اینکه در برنامه بودجه امسال مبلغ 100 میلیارد تومان برای حوزه تربیت بدنی و سلامت اختصاص یافت، افزود: 4 میلیون نفر از دانش‌آموزان کشور در سال تحصیلی در المپیادهای درون مدرسه‌ای شرکت کردند.

وی با بیان اینکه مدرسه کانون تحول است، اظهار داشت: ما مسئول شایستگی پایه تمامی دانش آموزان هستیم و باید پایه هرم تمامی فعالیت‌های ورزشی و بهداشتی را به مدارس منتقل کنیم زیرا فعالیت‌های ملی سراسری وزارت محور جای خود را به فعالیت‌های ورزشی مدرسه محور داده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: یک میلیون و 500 هزار نفر در بخش داوطلب المپیادهای دانش‌آموزی را برگزار کردند و در شورای عالی آموزش وپرورش برای متوسطه دوم دو ساعت و برای پیش‌دانشگاهی که زنگ ورزش آن حذف شده بود نیز دو ساعت به درس تربیت بدنی اضافه شد.

حمیدی با بیان اینکه ارمغان‌آوران سلامتی در مدارس مراقبان سلامت و ارمغان آوران سواد حرکتی مربیان تربیت بدنی هستند، افزود: 50 درصد از مرگ ومیرها در اثر سکته قلبی  است  ا‌گر روند سقوط حرکتی و کم‌تحرکی اتفاف افتد نسل آینده نسلی تنبل، کم‌تحرک و کم‌سواد خواهد بود.

وی با بیان اینکه اگر کودکان و نوجوانان زمان سواد حرکتی آنها به تأخیر افتد، بهترین مربیان هم نمی‌توانندآن را جبران کنند، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش در تلاش است که تمامی فعالیت‌ها با محوریت مدرسه باشد و المپیادهای دورن‌مدرسه‌ای، حیات پویا، مدرسه قهرمان و ورزش صبحگاهی از دیگر برنامه‌های معاونت تربیت بدنی است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش وپرورش از برگزاری مسابقات ورزش‌های باستانی دروه ابتدایی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: باید بتوان پایه طرح‌های مدرسه قهرمان را احیا کنیم و اگر مدرسه آز آبشخور علاقه مندی دانش آموزان سیرآب شود وضعیت آیندمان خوب می‌شود.

حمیدی با بیان اینکه درحوزه  سلامت هم تاکنون کارهای خوبی انجام شده است، افزود: بوفه‌های 80 هزار مدرسه بازبینی شده که تنها 2 درصد تخطی کرده و از مجوز وزیر بهداشت در بوفه‌ها استفاده نکرده بودند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «100 میلیارد تومان اعتبار به حوزه تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اختصاص یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X