سازمان آتش نشانی به طرح پايدار درآمدزايی نياز دارد

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دبیر با اشاره به اینکه سازمان آتش نشانی در اولویت تخصیص بودجه در شهرداری تهران نیست؛ اظهار داشت: شهرداری تهران در سال گذشته از ۱۲۰ میلیارد تومانی که باید به سازمان آتش نشانی پرداخت می کرد تنها ۴۰ میلیارد تومان را اختصاص داده است.

علیرضا دبیر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در دویست و پنجاه هفتمین جلسه رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بررسی لایحه «تامین و استقلال منابع مالی پایدار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی» اظهار داشت: پرسنل آتش نشانی قشر زحمت کشی هستند که جان شان را برای حفظ جان مردم به خطر می اندازند و شورا وظیفه دارد از این قشر زحمت کش حمایت کند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه افزود: لایحه ارائه شده به شورا طرحی پایدار نیست و کار کارشناسی لازم روی آن انجام نشده است. این لایحه باید به کمیسیون برگردد و مجددا بررسی و کارشناسی شود.

وی با بیان اینکه نظر کمیسیون برنامه و بودجه نیز با جزئیات این لایحه متفاوت است؛ به مصوبه شورای سوم اشاره کرد و گفت: در شورای سوم مصوب شد برای کمک به سازمان آتش نشانی دو درصد از عوارض پروانه ها به این سازمان تعلق گیرد. این مصوبه قانونی است که باید در مجموعه شهرداری اجرا شود اما متاسفانه کمیته تخصیص این قانون را در اولویت قرار نمی دهد.

دبیر تصریح کرد: در سال گذشته از ۱۲۰ میلیارد تومانی که باید به سازمان آتش نشانی پرداخت می شد تنها ۴۰ میلیارد تومان تخصیص یافت و در چنین شرایطی مسلما این سازمان و کارکنان زحمت کش آن به مشکل برخواهند خورد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: وظیفه ما نمایندگان مردم در شورای شهر این است که در مصوب کردن طرح پایدار برای سازمان آتش نشانی با نگاه مثبت کمک کنیم.

در پایان این طرح با موافقت اکثر اعضای شورا برای بررسی بیشتر و انجام کار کارشناسی به کمیسیون برگشت.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان آتش نشانی به طرح پايدار درآمدزايی نياز دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X