بهره مندي از محيط زيست سالم در تامين امنيت و سلامت جامعه موثر است

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست استان قم، آيت الله محمدجواد فاضل لنكراني در ديدار مديركل و معاونين محيط زيست قم افزود: اگر آحاد جامعه بر اساس آموزه هاي ديني نسبت به حفظ و حراست از محيط زيست متعهد باشند، به لحاظ اقتصادي و اجتماعي در كشور بسيار تاثيرگذار خواهد بود.
وي تصريح كرد: امروز محيط زيست كشورمان با مشكلات و دغدغه هاي بسياري مواجه است و به طور حتم رسيدن به سطح مطلوبي از شاخصه هاي زيست محيطي به آساني امكان پذير نيست.
وي همچنين گفت: مسائل زيست محيطي در استان قم با توجه به جايگاه برجسته علمي، معنوي و سياسي استان بايد بسيار مورد توجه قرار داشته باشد.
فاضل لنكراني با بيان اينكه بسياري از مردم و مسئولان از ظرفيت هاي برجسته طبيعي و زيست محيطي در استان بي اطلاع هستند، خاطرنشان كرد: آموزش، اطلاع رساني و فرهنگ سازي در امر حفاظت از محيط زيست بسيار تاثيرگذار است و اين آگاهي بخشي عمومي بايد به صورت منظم و مستمر صورت بپذيرد.
وي گفت: ديدگاه رفيع اسلام نسبت به منابع طبيعي و محيط زيست و مباني ديني و فقهي در اين رابطه بايد از سوي علما و فضلاي حوزه هاي علميه استخراج و در اختيار همه مردم و مسئولان در سراسر كشور و حتي ديگر كشورها قرار بگيرد.
وي با قدرداني از اقدام ها و تلاش هاي اداره كل حفاظت محيط زيست استان قم در سال هاي گذشته، در رابطه با استقرار نداشتن صنايع آلاينده در استان تاكيد كرد.
سيد رحمان دانيالي مديركل حفاظت محيط زيست استان قم نيز در اين ديدار با اشاره به ظرفيت ها و تنوع زيستي استان، تبديل شدن تالاب هاي استان به مراكز توليد ريزگرد و استقرار صنايع آلاينده در استان را دو دغدغه جدي زيست محيطي در قم دانست و گفت: ابلاغ سياست هاي كلي محيط زيست و نامگذاري امسال با عنوان «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» از سوي رهبر معظم انقلاب، اهميت توجه به مسائل زيست محيطي در دستيابي به توسعه پايدار را به خوبي نشان مي دهد.
1175 /

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره مندي از محيط زيست سالم در تامين امنيت و سلامت جامعه موثر است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X