عضويت دانشگاه شيراز در انجمن بين المللي دانشگاه هاي جهان

به گزارش گروه علمي ايرنا از روابط عمومي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، انجمن بين المللي دانشگاه هاي جهان (IAU: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF UNIVERSITIES) در سال 1950 تاسيس شد و يكي از با سابقه ترين و معتبرترين سازمان هاي جهاني است كه موسسات آموزش عالي 150 كشوردر آن عضويت دارند.
انجمن بين المللي دانشگاه ها درجهت تسهيل تبادل تجربيات و يادگيري، مشاركت درامر توسعه و مسؤليت درازمدت دانشگاه‌ها درجامعه، انعكاس مسايل و مشكلات آموزش عالي با توجه به خط مشي‌هاي نهادهاي بين‌المللي همچون يونسكو، فراهم كردن اطلاعات وسيع و معتبر پيرامون نظام‌هاي متعدد آموزش عالي اهداف خود را دنبال مي كند.
تاسيس مركز اطلاع رساني آموزش عالي IAU و يونسكو ، راه اندازي شبكه هاي بين المللي اطلاع رساني، برگزاري سالانه كنفرانس ها و سمينارهاي تخصصي و آموزشي بين المللي ، تازه هاي HEDBIB شامل منابع و خلاصه آخرين انتشارات و مقالات تحقيقي در آموزش عالي و ديگر انتشارات در سراسر جهان از اهداف و خدمات انجمن بين المللي دانشگاه ها به شمار مي رود.
جايزه شوراي اعتبار بخشي آموزش عالي(CHEA) ، پروژه تحقيقاتي مطالعه تاثيرات بحران اقتصاد جهاني بر روي آموزش عالي ، ارزشيابي مدارك علمي و دانشگاهي ،عقد همكاري با موسسه جهاني كار (Global Academy Jobs) در خصوص خدمات استخدامي دانشگاهي بمنظور مساعدت در تسهيل و سرعت بخشيدن به روند توسعه استعدادهاي دانشگاهي درسطح جهان ، دسترسي به بولتن ، مقالات و گزارش هاي مربوط به كنفرانس هاي علمي- آموزشي بين المللي به صورت الكترونيكي ، دسترسي به انتشارات جديد موسسه آموزش هاي بين المللي IIE، دسترسي به مركز اروپايي مديريت استراتژيك دانشگاه ها (ESMU) نوآوري منطقه اي ؛ از ديگر اهداف و خدمات انجمن بين المللي دانشگاه ها است.
علمي (1)** 9340**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضويت دانشگاه شيراز در انجمن بين المللي دانشگاه هاي جهان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X