پرداخت يارانه خريد به محصولات فناورانه سلامت در نمايشگاه ايران هلث

اسماعيل قادري فر روز يكشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمي ايرنا گفت: معاونت علمي و
فناوري رياست جمهوري پس از حمايت از محصولات دانش بنيان در زمينه تجهيزات آزمايشگاهي در نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران، در راستاي حمايت از محصولات دانش بنيان و توسعه فناوري هاي ساخت داخل و اجراي سياست تحريك تقاضا براي بازارسازي اين محصولات، براي اولين بار پرداخت يارانه خريد به برخي تجهيزات پزشكي را در نمايشگاه ايران هلث در خرداد ماه سال جاري درنظرگرفته است.
وي افزود: معاونت علمي رياست جمهوري پرداخت يارانه خريد و حمايت از محصولات دانش بنيان ساخت داخل را در حوزه هاي مختلف در دستوركار قرار داده تا بتواند مدل حمايتي خود را كه در نمايشگاه تجهيزات آزمايشگاهي ساخت ايران اعمال كرده است، براي بازارسازي محصولات دانش بنيان در كشور توسعه دهد.
قادري فر اظهار كرد: براي اينكه بتوانيم اين مدل را بر اساس تجربه نمايشگاه تجهيزات آزمايشگاهي ساخت داخل محك بزنيم، امسال براي اولين بار براي تعدادي از تجهيزات و مواد پركاربرد در حوزه فناوري سلامت كه محصولات متناوب دانش بنيان ايراني دارند، يارانه خريد درنظرگرفته مي شود.
وي يادآور شد: درحال حاضر براي سطح بندي محصولات حوزه سلامت، ميزان حمايت ها و پرداخت يارانه به تجهيزات ارايه شده در نمايشگاه ايران هلث امسال، در حال مذاكره با سنديكاي تجهيزات پزشكي ايران و دفتر فناوري سلامت وزارت بهداشت هستيم.
قادري فر گفت: اميدواريم تا يك ماه آينده كه نمايشگاه ايران هلث برگزار مي شود، بتوانيم ميزان و چگونگي حمايت از كسب و كار دانش بنيان را در اين نمايشگاه بر اساس توافقات و مدل نمايشگاه تجهيزات ساخت ايران نهايي كنيم تا در زمان برپايي نمايشگاه به مخاطبان ارايه شود.
وي خاطرنشان كرد: نمايشگاه فناوري هاي سلامت (ايران هلث) يك رويداد بزرگ فناورانه در حوزه فناوري هاي مرتبط با بهداشت، درمان و تجهيزات پزشكي كشور است؛ البته ميزان نياز صنعت سلامت كشور به تجهيزات به مراتب بيشتر از تجهيزات آزمايشگاهي است.
نوزدهمين نمايشگاه بين المللي فناوري هاي سلامت از 26 تا 29 ارديبهشت ماه سال جاري در محل نمايشگاه هاي دائمي تهران برگزار مي شود.
علمي**1834

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرداخت يارانه خريد به محصولات فناورانه سلامت در نمايشگاه ايران هلث» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X