مبناي اقتصاد مقاومتي سرمايه گذاري ومشاركت مردم است

به گزارش خبرنگار ايرنا، هوشنگ بازوند روز يكشنبه در همايش روزنكوداشت خرم آباد اظهار داشت: سياست هاي اقتصاد مقاومتي بر مبناي غير دولتي بودن پايه ريزي شده و مردم بايد در تحقق اين سياست ها مشاركت و سرمايه گذاري نمايند.
وي با اشاره به گذشت دو سال ونيم از مطرح شدن شعار تبديل لرستان از معبر به مقصد گردشگري افزود: با همكاري و هماهنگي دستگاه هاي اجرايي در سال جاري شاهد تحقق 67 درصدي اين مهم بوديم اما با نقطه مطلوب فاصله زيادي وجود دارد.
بازوند با تاكيد اينكه لرستان وشهر خرم آباد داراي ظرفيت هاي ويژه گردشگري بوده وبه عنوان يك پايتخت ژئوتوريسم در كشور محسوب مي شود بيان كرد: براي استفاده از اين ظرفيت ها بايد كاستي ها ونقاط ضعف در صنعت گردشگري لرستان شناسايي وبا همكاري وهماهنگي دستگاه ها با مردم اين شهر بر طرف شوند.
وي با اشاره به وجود جاذبه هاي طبيعي توريستي شهر خرم آباد اظهار كرد: يكي ازعمده ترين نقاط ضعف صنعت گردشگري در لرستان كمبود جاذبه هاي دست ساز اين صنعت است كه با همكاري بخش خصوصي اين مهم با اضافه شدن 800 تخت به ظرفيت هتل هاي استان در سه سال آينده مرتفع خواهد شد.
استاندار لرستان با اشاره به ساخت بوستان شاپوري به عنوان يك جاذبه دست ساز بي نظير اضافه كرد: با توجه به اثر تاريخي پل شاپوري در اين مكان، اين پروژه به جاذبه گردشگري بسيار خوبي در جنوب خرم‌آباد به‌ طوري‌كه مكمل پارك كيو است و فازاول اين بنا در سال جاري به بهره برداري مي رسد.
وي ياد آور شد: هفت پل بزرگ استان در مقياس كوچك وساخت درياچه اي يك ونيم برابر درياچه كيو در پارك شاپوري در اي ويژگي هاي منحصر به فرد اين جاذبه دست ساز در شهر خرم آباد است.
بازوند اصلاح ساختار مبلمان شهري، مناسب سازي ورودي هاي شهري وبه روز كردن سيستم حمل ونقل شهرداري خرم آباد را از ديگر كاستي هاي شهر خرم آباد براي تبديل شدن از معبر به مقصد دانست واظهار داشت: شهروندان خرم آبادي و شهرداري وشوراي شهر از امروز وظيفه سنگيني براي رفع اين كاستي در سال جاري به عهده دارند وبانك هاي وديگر دستگاه هاي اجرايي نيز بايد كمال همكاري وهماهنگي را با شهرداري خر م آباد داشته باشند.
شهردار خرم آباد در اين همايش با اشاره به ساخت برج هاي دوقلو در شهر خرم آباد با اعتباري معادل يكسال بودجه عمراني لرستان توسط بخش خصوصي اظهار كرد: در سال 94 اين اتفاق خوب با همكاري استاندار وشوراي شهر به عنوان يك جاذبه توريستي ودر جهت رونق اقتصادي لرستان رقم خورد.
يحيي عيدي بيرانوند افزود: در سنوات گذشته در شهر خرم آباد 110هكتار فضاي شبز وجود داشته و با همكاري وهماهنگي با شوراي شهر 110 هكتار ديگر نيز در دستور كار قرار گرفته است.
وي گفت: با همكاري قرارگاه سازندگي خاتم ساخت چهار تقاطع بريا شهر خرم آباد در دستور كاراين نهاد قرار گرفت.
در اين آيين از چند تن از هنرمندان وسرمايه گذاران بخش خصوصي در اين شهرستان تجليل شد.
گفتني است با پيشنهاد شهرداري خرم آباد و تصويب شوراي اين شهر 20 ارديبهشت ماه به عنوان روز نكوداشت خرم آباد تعيين شده است.
7273/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مبناي اقتصاد مقاومتي سرمايه گذاري ومشاركت مردم است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X