شركت نفت چابهار 3 طرح با اعتبار 650ميليارد ريال در دست اجرا دارد

عبدالله گيتي منش روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين طرح ها شامل خط لوله از انبار نفت به نيروگاه سيكل تركيبي به طول 20 كيلومتر و اعتبار 400 ميليارد ريال، جايگاه سوخت گيري هواپيما و ساختمان اداري در ايرانشهر و ساخت 10 باب منزل سازماني، سوله ورزشي، سالن غذاخوري و احداث سوله آتش نشاني در چابهار است.
وي افزود: با تكميل جايگاه سوخت گيري هواپيما در ايرانشهر مشكل سوخت رساني هواپيماها مرتفع مي شود.
وي با بيان اينكه يكي از برنامه هاي راهبردي گازرساني به نيروگاه بخار ايرانشهر است، خاطرنشان كرد: هم اكنون اين نيروگاه يك ميليون و 100 هزار ليتر نفت كوره مصرف مي كند.
وي گفت: احداث جايگاه گاز سي ان جي در ايرانشهر يكي از برنامه هاي مهم است تا شهروندان بتوانند از نعمت گاز در سوخت رساني به خودروها بهره مند شوند.
وي بيان كرد: چهار جايگاه سوخت در شهرهاي ايرانشهر و كنارك تا پايان سالجاري به بهره برداري مي رسد.
مدير شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه چابهار ادامه داد: ارتقاي سطح و درجه جايگاه هاي سوخت، تكميل طرح هاي در دست اجرا، تشويق سرمايه گذاران در حوزه سي ان جي، فروش مرزي سوخت در ريمدان و پيشين، كاهش و بهينه سازي مصرف سوخت، تغيير نوع نگاه به جايگاه دار و واگذاري جايگاههاي سوخت به شركت هاي متعهد بجاي اشخاص حقيقي از جمله برنامه هاي راهبردي شركت نفت در اين منطقه است.
گيتي منش همراهي و همگامي رسانه ها با دولت به ويژه خبرگزاري ايرنا به عنوان رسانه رسمي مورد تاكيد قرار داد و افزود: مردم بايد از عملكرد فعاليت هاي دستگاههاي اجرايي اطلاع داشته باشند و بدانند خدمتگزاران آنها چه برنامه و طرح هايي را در حوزه خدمتي دارند.
وي افزود: شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه چابهار يكي از مناطق 37 گانه شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران است كه از سال 1378 به دنبال تفكيك منطقه سيستان و بلوچستان به دو منطقه زاهدان و چابهار بطور مستقل و متمركز به تامين، نگهداري و توزيع فرآورده هاي نفتي اقدام مي كند.
وي ادامه داد: 3 ناحيه سوخت رساني شامل ناحيه مركزي، ناحيه ايرانشهر و ناحيه نيكشهر و حدود سيصد كيلومتر ساحل در درياي عمان و مجاورت با اقيانوس هند و بيش از يكصد و پنجاه كيلومتر مرز خاكي با كشور پاكستان يكي از مناطق فوق العاده استراتژيك از نظر سوخت رساني است.
وي گفت: شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي منطقه چابهار با 2 تاسيسات ذخيره سازي در چابهار و ايرانشهر مسووليت تامين و توزيع فرآورده هاي نفتي در شهرستانهاي چابهار، سرباز، ايرانشهر، فنوج، نيكشهر، قصرقند، كنارك، دلگان و بخش آشار مهرستان را توسط 41 جايگاه و فروشندگي بر عهده دارد.

چابهار تنها بندر اقيانوسي كشور با 13هزار و 161 كيلومترمربع وسعت از شمال به شهرستانهاي نيكشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به كشور پاكستان، از جنوب به درياي عمان(مكران) و از غرب به كنارك متصل است.
اين شهرستان زيبا و ساحلي در منطقه مكرانِ بلوچستان از 2 شهر به نام هاي چابهار و نگور، سه بخش مركزي، دشتياري و پلان، شش دهستان و 549 آبادي داراي سكنه تشكيل شده است و تا زاهدان مركز استان سيستان و بلوچستان 645 كيلومتر فاصله دارد.
3043 /8005 /6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شركت نفت چابهار 3 طرح با اعتبار 650ميليارد ريال در دست اجرا دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X