زمينه اشتغال 600 نفر در طرح پرورش ماهي درقفس بوشهر

به گزارش ايرنا، روابط عمومي اداره كل شيلات استان بوشهر روز يكشنبه به نقل ازعباسعلي زنده بودي افزود: طرح پرورش ماهي درقفس در سه فاز اجرا مي شود كه در فاز اول 250 ميليارد ريال و درفاز 2 و 3 درمجموع تا 1000 ميليارد ريال براي آن سرمايه گذاري خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه 35 درصد اين ميزان سرمايه گذاري توسط بخش خصوصي تامين مي شود، اضافه كرد: اين طرح شامل زنجيره هاي كامل توليد از قبيل مراكز تكثير و توليد بچه ماهي، نوزاد گاهي، فرآوري ماهي و مزرعه پرورشي است.
زنده بودي ادامه داد: مزرعه پرورشي شامل دو بخش آبي كه قفسهاي شناور بر سطح درياست و در فاز اول 12 قفس پنج هزار متر مكعبي اجرا و به بهره برداري مي رسد و بخش خشكي يا پسكرانه كه درجوار سد رئيسعلي دلواري به مساحت 10 متر مربع ايجاد شده و شامل تاسيسات، تجهيزات و ابنيه پشتيباني است.
زنده‌بودي بيان كرد: طرح پرورش ماهي درقفس درمناطقي از درياي خليج فارس كه عمق 20 تا 30 متر دارند قابل اجراست و هم اكنون براي توسعه پرورش ماهي در قفس طرحهاي مدوني مطالعه شده كه امسال اجرايي مي‌شود.
وي ادامه داد: ميزان اشتغال زايي مستقيم اين طرح پس از تكميل تمام زنجيره هاي توليد آن به ازاي هر 10 تن توليد، يك نفر است كه در مجموع مي تواند تا 600 نفر اشتغال زايي مستقيم داشته باشد.
مديركل شيلات بوشهر گفت: در هر قفس 350 هزار قطعه بچه ماهي ذخير مي شود و تعداد قفسها در فاز اول طرح 12 عدد خواهد بود.
وي افزود: گونه پرورشي دراين طرح ماهي قزل آلا است كه مدت زمان پرورش آن درهر دوره 4 تا 5 ماه است.
زنده بودي اضافه كرد: متوسط وزن هر ماهي در زمان برداشت 400 گرم براي مصرف داخلي و بالاتر از يك كيلوگرم براي صادرات است.
6047/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زمينه اشتغال 600 نفر در طرح پرورش ماهي درقفس بوشهر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X