سه ميليون نفر ساعت در مراكز فني و حرفه اي استان سمنان آموزش ديدند

ابراهيم محمودي روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود : يك ميليون نفر ساعت از اين مقدار در آموزشگاه هاي آزاد و 2 ميليون نفر ساعت در مراكز دولتي آموزش ديدند.
وي اظهار داشت : به ازاي هر يك نفر ، سه ساعت دوره مهارت و كارآموزي در اين مدت ارائه شد كه از اين حيث براساس جمعيت ،استان سمنان در رده اول كشور قرار دارد.
وي خاطرنشان كرد : براساس برنامه ريزي هاي انجام شده در سال جاري نيز در مراكز آموزش دولتي فني و حرفه اي 2 ميليون و 159 هزار و800 نفر ساعت و در مراكز غيردولتي يا آموزشگاه هاي آزاد يك ميليون نفر ساعت آموزش مي بينند.
وي خاطرنشان كرد : 67 درصد از گيرندگان مدارك فني و حرفه اي در استان داراي مدارك تحصيلي فوق ديپلم به بالا هستند كه اجراي برنامه هاي سليقه اي و تفكر جزيره اي در حوزه مديريت و به صرفه نبودن استخدام دانش آموختگان در كارخانه ها و شركت ها براي كار فرما ها از دغدغه هاي اساسي انباشت مدرك است.
وي تعداد كارگاه هاي آموزشي اين استان را بيش از 240 واحد اعلام كرد و گفت : اين در كارگاه ها 250 نوع حرفه آموزش داده مي شود كه عمده آن در زمينه هاي صنعتي ، كشاورزي و خدماتي است.
وي ظريب نفوذ آموزش هاي اين اداره كل در روستاهاي استان را 25 الي 30 درصد ذكر كرد و گفت : 99 هزار نفر ساعت آموزش هاي مهارتي براي روستائيان استان در نظر گرفته شده كه انتظار مي رود با فراهم كردن آموزش هاي لازم كيفيت كاري آن ها در بخش كشاورزي و دامداري افزايش يابد.
مديركل فني حرفه اي استان سمنان با اشاره به نقش تاثيرگذار اجراي طرح تكاپو در استان افزود: طرح تكاپو به شناسايي ظرفيت هاي سرمايه گذاري و اقتصادي جامعه كمك مي كند به طوري كه آموزش درمحصولات و منابعي مانندانگور، پسته، گچ، مرغداري و گردشگري با هدف بهبود كيفيت اقتصادي فراهم شود.
محمودي همچنين به انعقاد تفاهم نامه اي بين دو اداره كل كميته امداد و فني حرفه اي اشاره و اضافه كرد: بر اساس اين تفاهم نامه زمينه افزايش گردش مالي اقتصاد خانواده، كار آموزي، ارائه تسهيلات و خريد محصولات توليدي همكاري كنند.
مديركل فني و حرفه اي استان سمنان بيان داشت : در زمينه صنعت ساختمان و توليد فرش تفاهم نامه هاي مهمي با بخش هاي خصوصي منعقد شده كه طي آن ارائه مدرك هوشمند وبرگزاري آزمون هاي ادواري براي افزايش رونق فرش و ساختمان از جمله عملكرد در جهت ترويج كار آموزان به اين مشاغل است.
وي اظهار داشت: در شهرستان هاي سمنان، دامغان و شاهرود بيش از 200 طرح مهارتي در بخش هاي دولتي و خصوصي به مردم آموزش داده شد كه طي آن براي بيش از 35 درصد متقاضيان آموزش هاي مهارتي كل استان شغل ايجاد شده است.
وي حضور استان هاي همجوار در آموزشگاه هاي فني و حرفه اي استان را در چند سال اخير بسيار چشمگير دانست و تصريح كرد: اين امر مبين برداشتن گام هاي كيفي در نظام آموزشي فني و حرفه اي استان سمنان است.
محمودي گفت : 120 مربي حق التدريس، 104 كارمند رسمي و 71 كارمند قراردادي در مجموعه هاي فني وحرفه اي استان فعاليت دارند.
/6026/3217

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سه ميليون نفر ساعت در مراكز فني و حرفه اي استان سمنان آموزش ديدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X