بررسي فرسايش ها و زمين لغزش هاي كردستان توسط كارشناسان آلماني

اين هيات آلماني متشكل از كارشناسان مركز تحقيقات علوم زمين آلمان از جمله هانس اولريچ وتزل (Hans-Unrich Wetzel)، دكتر مهدي معتق و سيگريد رزنر (Sigrid Roessner) بودند.
مهران رجبي نيا مسوول روابط عمومي منابع طبيعي و آبخيزداري كردستان روز يكشنبه در اين ارتباط به خبرنگار ايرنا گفت: اين هيات آلماني به همراه كارشناسان اين اداره از زمين ­لغزش هاي محدوده شهرستان مريوان تا سروآباد، درياچه زريبار، پارك آبيدر و فرسايش­ هاي خندقي و هزار دره حوزه آبخيز كلوچه بيجار بازديد كردند.
وي اظهار كرد: در اين بازديد كارشناسان اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري كردستان نيز توضيحاتي در خصوص درياچه زريبار و اقدامات آبخيزداري انجام شده در حوضه اين درياچه را ارايه كردند.
مسوول روابط عمومي منابع طبيعي و آبخيزداري كردستان گفت: در ادامه با بررسي وضعيت زمين­ شناسي و كوهستاني بودن منطقه، پيشنهاد انجام مطالعات پايش و رفتار سنجي لغزش هاي اتفاق افتاده و پهنه­ بندي حساسيت منطقه به وقوع زمين­ لغزش از اقدامات اساسي و راهكارهاي فوري در مواجهه با خطرات آتي تشخيص داده شد.
رجبي نيا افزود: جمعي از كارشناسان اين اداره نيز به منظور بازديد از خندق­ها و اراضي فرسايشي هزار دره حوزه آبخيز كلوچه عازم بيجار و روستاي كلوچه شدند و با مطالعه دلايل ايجاد اين پديده، جنس سازه هاي مارني منطقه و دخالت هاي انساني از قبيل كشاورزي را مورد تجزيه و تحليل قرار دادند.
از دو ميليون و 913 هزار هكتار مساحت استان كردستان، يك ميليون و 414 هزار هكتار آن مرتع و 373 هزار هكتار نيز به صورت جنگل است.
3020/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بررسي فرسايش ها و زمين لغزش هاي كردستان توسط كارشناسان آلماني» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X