معاون وزیر صنعت: 81 درصد كارخانه های كشور فعال هستند

به گزارش ایرنا علی یزدانی روز یكشنبه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید كهگیلویه وبویراحمد افزود: اكنون بخشی از واحدهای صنعتی فعال با زیر ظرفیت اسمی پروانه فعالیت می كنند.
رئیس سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران بیان كرد: مجموع كارخانه دارای پروانه بهره برداری كشور 87 هزار و 659 واحد است.
وی تعداد كارخانه های در تملك بانك های كشور را یك هزار و 99 واحد اعلام كرد و گفت: 25 درصد این واحدها هم اكنون غیرفعال و 75 درصد با ظرفیت های مختلف، فعال هستند.
یزدانی اظهار كرد: 37 هزار و 120 واحد صنعتی در شهرك های صنعتی كشور قرار دارند كه از این تعداد بیش از 34 هزار و 500 واحد آن صنایع كوچك هستند كه زیر 10 نفر اشتغال دارند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هم اكنون 99 هزار و 840 كارخانه در سطح كشور در دست ساخت است كه پنج درصد آن بالای 80 درصد، چهار درصد بین 60 تا 80 درصد، شش درصد آنها بین 40 تا 60 درصد و هفت درصد نیز بین 20 تا چهار درصد پیشرفت فیزیكی دارند.
یزدانی افزود: 78 درصد واحدهای صنعتی در دست ساخت كشور بین صفر تا 20 درصد پیشرفت فیزیكی دارند.
وی تعداد شهرك ها و ناحیه های صنعتی در حال بهره برداری كشور را 948 واحد اعلام كرد.
یزدانی اظهار كرد: 10 هزار واحد صنعتی غیرفعال در كشور وجود دارد كه برنامه وارد كردن آنها به چرخه تولید در دست اقدام است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به بیان برنامه ها و سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران اشاره كرد و گفت: خروج صنعت كشور از وضعیت كنونی اجتناب ناپذیر است.
یزدانی بیان كرد: در اولین گام در سال جاری كمیته تخصصی رونق در همه استان های كشور تشكیل شد كه پیگیر بررسی مشكلات واحدهای صنعتی غیرفعال است.
وی عنوان كرد: این كمیته پس از پالایش و رصد پرونده واحدهای دارای مشكل حمایت هایی را برای به حركت درآوردن آنها اجرا خواهد كرد.
یزدانی اظهار كرد: این كمیته كه زیرمجوعه كارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان هاست به عنوان ابزاری برای پیشبرد برنامه های این كارگروه و تحقق اقتصاد مقاومتی عمل خواهد كرد.
6110/ 6075

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر صنعت: 81 درصد كارخانه های كشور فعال هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X