مديران واحدهاي توليدي و صنعتي سمنان خواستار حل مشكلات شدند

به گزارش ايرنا، آنان اين خواسته را در جلسه روز يكشنبه كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان كه با حضور استاندار و شماري از مديران دستگاه هاي اجرايي استان در سالن غدير استانداري برگزار شد مطرح و بر ضرورت همكاري و حمايت ويژه مسئولان دستگاه هاي اجرايي ذي ربط تاكيد كردند.
يكي از مديران واحدهاي توليدي نساجي استان سمنان به جرايم سنگين واحدش اشاره كرد و گفت : اين گونه واحدهاي توليدي براي ادامه كار، نيازمند بخشش جريمه هستند و يا جريمه ها قسط بندي شوند.
مدير يكي از شركت هاي دانش بنيان مستقر در شهرك صنعتي سمنان نيز گفت: براي صنعت ايران هنوز ساختارهاي سه گانه تكنولوژي وجود ندارد.
وي خاطرنشان كرد : متاسفانه در سازمان اقتصاد و دارايي تنها قسمت دارايي آن پررنگ عمل مي كند و اين سازمان به فكر اقتصاد واحدهاي صنعتي و توليدي نيست.
اين مدير همچنين به نقش مهم كار آفريني اشاره كرد و افزود: در صورت حل مشكلات اين واحدهاي توليدي و صنعتي ، بحث كارآفريني رونق مي يابد و براي جوانان شغل ايجاد مي شود.
وي يادآور شد: استان سمنان ظرفيت بالايي دارد و همه واحدهاي صنعتي و توليدي علاوه بر توليد به دنبال اشتغال زايي هستند.
ديگر مدير واحد صنعتي اين جلسه پرداخت نشدن وام هاي تخصيص داده شده، افزايش ماليات پرداختي را از جمله مشكلات فرارو برشمرد و خواستار توجه بيشتر به وضعيت صنايع استان شد.
مدير يكي از واحدهاي صنعتي شاهرود نيز در اين جلسه نبود نماينده اداره كل دارايي را يكي از اصلي ترين مشكلات اين شهرستان شهرستان اعلام كرد.
وي رسيدگي نكردن به پرونده ها در هيات هاي حل اختلاف را از ديگر مشكلات ذكر و اضافه كرد: هيات هاي حل اختلاف بايد به فكر رفع مشكلات واحدهاي صنعتي باشند.
در ادامه، عباس بي نياز مديركل امور مالياتي استان سمنان به تقسيط جرايم برخي از واحدهاي توليدي راي داد.
استاندار سمنان در جلسه با تاكيد بر حل مشكلات واحد توليدي و صنعتي گفت : افزود: اين واحد بايد ميزان مصرف را كنترل كند و به دنبال اصلاح مصرف آب باشد
محمدرضا خباز همچنين خواستار عملكرد سريع تر هيئت هاي حل اختلاف در رفع مشكلات مردم و اين واحدهاي صنعتي شد.
وي با تاكيد بر حمايت از رفع موانع توليد گفت : دستگاه هاي ذي ربط بايد در حد توان و در چارچوب قانون به واحدهاي صنعتي و توليدي كمك كنند.
وي ادامه داد : همه دستگاه ها بايد كمك كنند تا به واحدهايي كه بيشتر موفق هستند رسيدگي ويژه اي شود.
٤٤ درصد مصوبات كارگروه تسهيل و رفع موانع استان سمنان تا كنون اجرا شده است.
يك هزار و ٧٩٢ واحد صنعتي و توليدي در استان سمنان فعاليت دارد كه ازين تعداد ٦٢١ واحد به طور كامل تعطيل است و بقيه با ميانگين ٣٧ درصد كار مي كنند.
٧٣٤٢/٦٠٢٦

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مديران واحدهاي توليدي و صنعتي سمنان خواستار حل مشكلات شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X