معاون وزارت تعاون: دولت در خصوصي سازي ها، تعاوني ها در الويت قرار دهد

به گزارش ايرنا، «سيدحميد كلانتري» امروز(يكشنبه) در نشست خبري در محل اين وزارتخانه افزود: بر اساس اصل 44 قانون اساسي، تعاوني ها حتي به ميزان 65 درصدي كه تعاون در بخش اقتصاد سهم دارد، بايد مورد حمايت قرار گيرند.
وي سياست امسال وزارت تعاون را «افزايش بهره وري»، «كارآمد شدن تعاوني هاي موجود» و «توسعه تعاوني هاي جديد» عنوان كرد و افزود: در دولت تدبير و اميد نگاه جديدي به بخش تعاون در اقتصاد كشور شده و تلاش مي شود زمينه ايجاد تحول بيشتر در بخش تعاوني هاي كشور فراهم شود.
وي افزود: امسال بايد سال رونق تعاوني و سال حمايت بيشتر از تعاوني ها باشد زيرا يكي از پيش نيازهاي اقتصاد مقاومتي حركت همه جانبه حول محور منافع ملي، رفع مشكلات و نيازمندي ها و آسيب هاي اجتماعي است و بايد با يك وحدت رويه، مشكلات ناشي از بيكاري و فقر را برطرف و اهداف اقتصاد مقاومتي را محقق كنيم.
وي، زيرساخت و پيش نياز توسعه اجتماعي اقتصاد مقاومتي را «توسعه سرمايه اجتماعي» عنوان كرد و افزود: سرمايه اجتماعي يعني اعتماد بيشتر به مردم، ميدان دادن به مردم و كنار گذاشتن اختلافات سياسي در عرصه اقتصادي است.
اين مقام مسئول يادآورشد: اكنون بخشي از واحدهاي صنعتي كشور به دليل مشكلات ركود، دچار تعطيلي يا كاهش ظرفيت توليد شده اند؛ با اينكه اتكاي تعاوني ها به تسهيلات بانكي در مقايسه با بخش خصوصي كمتر و در نتيجه، آسيب پذيري آنها نيز كمتر است.
اين مقام مسئول تاكيد كرد: بايد فضاي تبليغات، فضاي همگرايي، روحيه همكاري و روحيه تعاون را توسعه دهيم و در بخش دولتي، بخش خصوصي، استان ها، وزارتخانه ها، تعاوني ها، اتحاديه هاي تعاوني و اتاق هاي تعاون حول محور فرهنگ «تعاون، تلاش، و اعتماد ملي» حركت كنند.
وي با اشاره به راهبرد هاي اساسي كه براي توسعه بخش تعاون در نظر گرفته شده است، افزود: اين راهبردها شامل «ترويج فرهنگ تعاون، توسعه مديريت منابع انساني، تحكيم تعاملات شبكه اي بين تعاوني ها، توسعه همكاري هاي بين بخشي، تامين مشوق ها و منابع مالي، توسعه بازار و نيز تامين نظارت بر تعاوني هاست.»
كلانتري گفت: ما نزديك به 500 تعاوني دانش بنيان داريم كه كه 150 تعاوني آن به تائيد معاوت توسعه رياست جمهوري رسيده است.
وي، استان هاي تهران، فارس و خراسان رضوي را رتبه هاي برتر به لحاظ ايجاد تعاوني ها در سال گذشته دانست و افزود: استان فارس با تشكيل 479 تعاوني، رتبه نخست را كسب كرد؛ استان خراسان رضوي با 381 تعاوني و استان تهران با 208 تعاوني، در رتبه هاي دوم و سوم از نظر تعداد تعاوني ها تشكيل شده قرار گرفتند.
وي، يكي از فعاليت هاي جدي امسال كه از سوي معاونت امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي پيگيري مي شود را «ايجاد بازار مجازي» عنوان كرد و گفت: هفته آينده يك بازار مجازي رونمايي مي كنيم؛ با ايجاد چنين بازاري تعاوني ها مي توانند به راحتي كالاهاي توليدي خود را به بازار عرضه كنند؛ اين مهم حتي مي تواند در قالب فروشگاه هاي بزرگ زنجيره اي انجام شود.
ادامه دارد...
اقتصام (3)1070** 2023

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزارت تعاون: دولت در خصوصي سازي ها، تعاوني ها در الويت قرار دهد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X