دهکده گیاهان دارویی در خراسان جنوبی تاسیس می‌شود

گیاهان دارویی12 رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: آموزش روستائیان، بازاریابی، تکمیل فرآیند تولید و افزایش سهم کشاورز از بازار فروش، هدایت پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ایجاد یک مرکز نمونه گردشگری در حوزه گیاهان دارویی بومی از اهداف ایجاداین دهکده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند و به نقل روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، جلال‌الدین صادقی در دیدار با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سه مقوله آموزش، پژوهش و فرهنگ را محورهای توسعه جهاددانشگاهی عنوان کرد و اظهار داشت: این نهاد برای پیشرفت وابسته به وجود نیروی انسانی متعهد و کارآمد، مزیت‌های منطقه‌ای و حمایت مسئولان است.

وی با اشاره به پروژه جدید جهاددانشگاهی مبنی بر احداث دهکده گیاهان دارویی، گفت: احداث این دهکده نیازمند حمایت جدی مسئولان است چراکه به تنهایی و عدم کمک دیگر سازمان‌ها عملیاتی نیست.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی توضیحی در خصوص این دهکده داد و بیان کرد: آموزش روستائیان، بازاریابی، تکمیل فرآیند تولید و افزایش سهم کشاورز از بازار فروش، هدایت پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ایجاد یک مرکز نمونه گردشگری در حوزه گیاهان دارویی بومی از اهداف ایجاد این دهکده است.

صادقی در ادامه با تأکید بر اینکه انجام درست کارها نیازمند ایجاد هم افزایی است، تصریح کرد: انسجام دستگاه‌ها در انجام امور، پیشرفت هرچه بهتر و سریعتر استان رابه دنبال دارد.

وی با اشاره به اتاق فکر استان نیز اظهار داشت: جهاددانشگاهی در این خصوص می‌تواند گام‌هایی را بردارد و در کارگروه‌های اشتغال، برنامه‌ریزی، اقتصاد دانش بنیان و ... تا حد توان کمک کند.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: بخش دیگری که باید در جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی فعال شود، ارائه خدمت با هدف کاهش هزینه‌های درمان مردم است، چراکه بخش قابل توجهی از هزینه‌های مردم را درمان پوشش می‌دهد.

صادقی تأکید کرد: در حوزه گیاهان دارویی باید به‌گونه‌ای پیش رفت تا میل مردم به سمت گیاهان دارویی و داروهای گیاهی بیشتر از داروهای صنعتی باشد.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی استان در پی ایجاد آزمایشگاه تخصصی تشخیص طبی با تعرفه دولتی است، افزود: برای ایجاد این آزمایشگاه از مراحل ابتدایی تا راه اندازی و تجهیز آن نیازمند حمایت مسئولان هستیم.

رئیس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی ضمن اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش ضمن خدمت کارکنان، یادآور شد: جهاددانشگاهی در این زمینه آمادگی کامل دارد با نظارت و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی آموزش‌های تخصصی و آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان دولت را با کیفیت بسیار مطلوب اجرا کند.

تأکید بر حمایت مسئولان از طرح دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی

محمد هادی آرین، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه اگر قرار باشد کار پژوهشی انجام گیرد باید مدیریت واحدی داشته باشد، گفت: متاسفانه در کشور ما پژوهش را یک کار سودآور نمی‌بینند، در صورتی که اگر چندین میلیارد صرف پژوهش درست کنیم چندین هزار میلیارد سود کرده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه اگر طرح پژوهشی درست انجام شود، عواید آن نیز در کوتاه مدت به دست می‌آید، بیان کرد: باید انرژی خود را صرف داشته‌هایمان کنیم تا با تقویت آنها گامی در بالفعل رساندن ظرفیت‌های استان برداریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی تنوع بسیار گیاهان دارویی را نقطه عطفی در استان دانست و تصریح کرد: نیاز است در زمینه به سرانجام رساندن اقدامات مربوط به حوزه گیاهان دارویی کار گروهی صورت گیرد.

آرین بر حمایت مسئولان و مدیران از طرح دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی تأکید کرد و یادآور شد: اگر احداث دهکده گیاهان دارویی تحقق پیدا کند، بدون شک سود آن نصیب مردم این استان می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دهکده گیاهان دارویی در خراسان جنوبی تاسیس می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X