پروژه جایگزینی سوخت‌های فسیلی درسیستان و بلوچستان اجرا می‌شود

منابع طبیعی رئیس اداره ترویج و مشارکت مردمی منابع طبیعی سیستان و بلوچستان گفت: پروژه جایگزینی سوخت‌های فسیلی باهدف جلوگیری از تخریب منابع در حال انجام است.

حمیدرضا شهرکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: پروژه جایگزینی سوخت‌های فسیلی باهدف ممانعت در استفاده عشایر از منابع طبیعی در جهت تامین سوخت در استان در حال اجرا است.

رئیس اداره ترویج و مشارکت مردمی منابع طبیعی استان گفت: در راستای تغییر الگوی مصرف سوخت بهره‌برداران از سوخت‌های هیزمی به سوخت‌های فسیلی در سال گذشته 509 دستگاه تنور گازی در بین  عشایر استان توزیع شده است و بیش از 162 دستگاه آبگرمکن خورشیدی و احداث یک باب نانوایی جهت فرهنگ‌سازی و استفاده از انرژهای نو و خورشیدی به جای هیزم و نفت بمنظور استفاده عشایر نصب و راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه جلوگیری از تخریب جنگل و برخی دیگر از مواهب خدادادی که در زیست بوم‌های جامعه عشایری وجود دارد یکی از راههای بیابانزدایی است، عنوان کرد: مناطق خشک و بیابانی به علت تغییر اقلیم، بهره‌برداریهای بی رویه از زمین و مدیریت نادرست منابع طبیعی به وجودمی‌آیند و  بی‌توجهی به این آسیب زیست‌محیطی پیامدهای زیانباری به همراه دارد.

شهرکی با اشاره به اینکه دامپروری در مناطق بیابابی به پدیده بیابانزایی دامن می‌زند، خاطرنشان کرد: چرای بیش از ظرفیت در مراتع در بسیاری از موارد به وسیله دامهای عشایر صورت می گیرد که یکی از راههای بیابانزایی محسوب می‌شود.

رئیس اداره ترویج و مشارکت مردمی منابع طبیعی استان با اشاره به تعیین تکلیف اراضی استان  افزود: باهدف تعیین تکلیف پرونده‌های مطروحه در هیئتهای تعیین تکلیف اراضی اختلافی به 541 فقره پرونده رسیدگی شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروژه جایگزینی سوخت‌های فسیلی درسیستان و بلوچستان اجرا می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X