1241 فرصت شغلی با تملک واحدهای صنعتی توسط بانک‌ها در استان لرستان از بین رفت

افتتاح کارگاه‌های اشتغال آفرینی در زندان خورین ورامین مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: ۱ هزار و ۲۴۱ فرصت شغلی با تملک واحدهای صنعتی توسط بانک‌ها در استان لرستان از بین رفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، فرزاد محمدی ظهر امروز در جلسه بانک‌های استان لرستان با شهرک‌های صنعتی اظهار داشت: از تعداد 462 قرارداد صنعتی منعقد شده در استان لرستان تاکنون 62 واحد در تملک بانک‌ها قرار گرفته است که در زمینه تعداد واحدهای در تملک بانک در استان لرستان رتبه ششم در کشور را دارد.

وی افزود: در مجموع 65 هزار قرار داد صنعتی در کل شهرک‌های صنعتی کشور منعقد شده است که فقط 462 قرار داد در لرستان وجود دارد و از این تعداد نیز 13.4 درصد قراردادها در تملک بانک‌ها قرار گرفته است که در حقیقت لرستان در این زمینه استان نخست کشور است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان بیان کرد: میانگین کشوری تملک واحدها توسط بانک در شهرک‌های صنعتی 1.9 درصد است و در حقیقت این آمار در استان لرستان هفت برابر میانگین کشور است و دلیل اصلی این موضوع نیز به خوب عمل نکردن متقاضیان و سخت‌گیرانه عمل کردن بانک‌ها مربوط می‌شود.

وی عنوان کرد: از 62 واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان که در تملک بانک‌ها قرار دارد در مجموع 44 واحد کاملا تعطیل است ضمن اینکه تعدادی واحد دیگر نیز در شرف واگذاری به بانک قرار دارند.

محمدی تصریح کرد: از این 62 واحدی که در تملک بانک قرار دارد 50 واحد در حوزه صنعت و 12 واحد در حوزه کشاورزی هستند و بیشترین واحدهای تملک شده در شهرک‌های خرم‌آباد، بروجرد و هرو است و در مجموع 36 واحد تملک شده توسط بانک در شهرک‌های صنعتی خرم‌آباد قرار دارد که در واقع 60 در صد کل واحدهای تحت تملک بانک‌ها را تشکیل می‌دهد.

وی 65 درصد از جانشینی قراردادها را به دلیل کمبود نقدینگی عنوان و خاطرنشان کرد: ناقص بودن فرآیند جانشینی، عدم شفافیت مالی دز محاسبه جرایم دیرکرد، متوقف نشدن روند جرایم دیرکرد، ناچیز بودن مبلغ بدهی در مقایسه با ارزش ملک عدم امنیت روانی و اقتصادی از جمله مهم‌ترین مشکلات و موانع حقوقی واحدهای صنعتی واگذار شده به بانک‌ها بوده که در مصاحبه با مالکان واحدهای تملک شده مطرح شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: با تملک واحدهای صنعتی توسط بانک‌ها یک هزار و 241 فرصت شغلی نیز از بین رفته است و 471 میلیارد ریال سرمایه نیز بدون استفاده رها شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «1241 فرصت شغلی با تملک واحدهای صنعتی توسط بانک‌ها در استان لرستان از بین رفت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X