فضای رسانه‌ای فضای اخلاق و رسانه‌شناسی باشد

حسین انتظامی معاون مطبوعاتی ارشاد معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد گفت: در میثاق حرفه‌ای باید به جزئیات پرداخته شود و از عبارات کلی فاصله بگیریم و امید است فضای رسانه‌ای فضای اخلاقی و رسانه‌شناسی باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حسین انتظامی ظهر امروز در مراسم نکوداشت پروفسور معتمدنژاد و همچنین اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها و تجلیل از روابط عمومی‌های بر‌تر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شخصیت پروفسور معتمد‌نژاد همیشه زنده است اظهار داشت: توسعه کشور جز در سایه توسعه مناطق نیست.

وی با اشاره به اینکه وقتی افراد در مسیر برنامه ریزی هستند با توجه به فرهنگ آن کشور برنامه‌ریزی می‌کنند افزود: سیاستی که وزارت ارشاد دارد توجه به توانایی‌ها و توانمندی استان‌ها بوده است.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد بیان کرد: قبلا این جشنواره به صورت ظرفیت مرکز اجرا می‌شد تا سطح نوآوری بالا‌تر رفته و گله گذاری نباشد به نوعی به نیروهای فرهنگی خانه‌های مطبوعات و تشکلات صنفی بی‌اعتنایی می‌شد.

انتظامی تصریح کرد: در توسعه فرهنگی استان سیاست‌ها اکنون، آموزش برای خانه‌های مطبوعات است تا از طریق آن‌ها دوره‌هایی برای کار آمدی و توانمندی برگزار و از ظرفیت استان نیز استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر به دنبال اجرای شعار توسعه هستیم باید در حوزه زیر ساخت‌ها برای 10 استان از جمله خراسان جنوبی رایانه‌ها سه برابر باشد.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد یادآور شد: یکی از تأکیدات و دغدغه‌های پروفسور معتمد‌نژاد استقلال حرفه‌ای روزنامه‌نگاران است که با کمک به یکدیگر به این امر تحقق بخشند.

انتظامی با اشاره به قانونی که بین مطبوعات و روابط رسانه‌ها حاکمیت دارد، اظهار داشت: قانون رابطه رسانه و روزنامه نگاران با حاکمیت و رابطه روزنامه نگار با رسانه و روزنامه نگار با روزنامه نگار رابطه حاکمیت است.

وی با توجه به تجربیات معتمد‌نژاد افزود: باید به شورا‌های مطبوعات برگردیم و رسانه و کارهای حرفه‌ای و روشمند از داخل صنوف مطبوعاتی برخواسته و تصمیم گرفته شود.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد بیان کرد: یکی دیگر از آسیب‌های صنف ما این است که افرادی خود را روزنامه نگار می‌دانند اما روزنامه نگار نیستند و آموزش لازم را ندارند.

انتظامی با بیان اینکه دولت صلاحیت رسیدگی به صنوف را باید به خودشان بسپارد تصریح کرد: با همت اهالی رسانه این صنف شکل گرفته و برای این مجموعه خودشان تصمیم گرفته و آموزش‌های لازم را در زمینه رسانه مطبوعات بدهند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه دولت آمادگی و عقب نشینی به نفع صنوف است، افزود: یکی از گمشده‌های ما اخلاق حرفه‌ای است زیرا آموزش‌های لازم داده نشده و همت عمومی نداریم و به جزئیات پرداخته نمی‌شود.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد گفت: در میثاق حرفه‌ای باید به جزئیات پرداخته شود و از عبارات کلی فاصله بگیریم و امیدواریم فضای رسانه‌ای فضای اخلاقی و رسانه‌شناسی باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فضای رسانه‌ای فضای اخلاق و رسانه‌شناسی باشد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X