استان البرز با کمبود ۸هزار کلاس درس مواجه است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا اسپرورین در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان البرز  که ظهر دوشنبه در موسسه اصلاح و تهیه نهال و بذر برگزار شد، اظهار کرد: استان البرز در سال گذشته نخستین استان در جذب کمک ها و در بخش تحقق کمک هایی که خیرین مدرسه ساز ارائه دادند، موفق به کسب رتبه سوم در سطح کشور شد.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز در تمامی شهرستان ها و نواحی آموزش و پرورش برای برداشتن باری از دوش آموزش و پرورش تلاش کردند، افزود: استان البرز بیش از ۸ هزار کلاس درس کم دارد و این فاجعه محسوب می شود.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز تصریح کرد: این در حالی است که البرز دارای بالاترین درصد افزایش دانش آموزی در سطح کشور بوده و سالانه ۱۲ هزار دانش آموز در این استان افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در استان البرز سالانه ۴۰۰ کلاس علاوه بر کمبود ۸ هزار کلاس نیاز است، گفت: برای پیشرفت و توسعه استان و ایجاد آینده ای مناسب برای فرزندان باید دست به دست یکدیگر دهیم و این کمک همه را می طلبد.

اسپرورین با بیان اینکه ۲۷  پروژه مدرسه خیرساز در استان البرز در حال احداث است، خاطرنشان کرد: ۸ پروژه تا مهرماه امسال به آموزش و پرورش تحویل داده می شود و مابقی نیز تا پایان سال آماده بهره برداری است.

وی با اشاره به روند صعودی مشارکت خیرین در مدرسه سازی در استان البرز، افزود: این رقم در سال ۹۱ حدود ۱۳ میلیارد تومان، در سال ۹۲ حدود ۱۷ میلیارد، سال ۹۴ مبلغ ۲۱ میلیارد و در سال گذشته این رقم به ۲۶ میلیارد تومان رسید.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز با تاکید بر لزوم اشاعه این فرهنگ در سطح شهر، بیان کرد: این کمک می تواند در حد خرید یک نیمکت و یا ساخت یک کلاس باشد که ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان هزینه در بردارد.

وی تاکید کرد: امید است با مساعدت و کمک خیرین مدرسه ساز، استان البرز در سال جاری نیز نخستین رتبه را در این حوزه در سطح کشور کسب کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استان البرز با کمبود ۸هزار کلاس درس مواجه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X