لزوم مناسب سازی اماکن، معابر و فضاهای شهری جهت رفاه حال معلولان

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم کاظمی مومن سرایی ظهر یکشنبه در جلسه مناسب سازی فضای شهری که در سالن جلسات بهزیستی هرمزگان برگزار شد، از تبدیل بحث مناسب سازی از شکل آیین نامه اجرایی به قانون در ستادمناسب سازی کشور، خبر داد و عنوان کرد: مناسب سازی در جایگاه آئین نامه اجرایی، دومین ماده قانون جامع حمایت از حقوق معلولین قرار داشت که در حال حاضر جایگاه ویژه تری پیدا کرده و به صورت قانون در آمده است.

مومن سرایی بیان کرد: لازم است با پیگیری استانداری و ابلاغ به فرمانداران مناسب‌سازی اماکن، معابر و فضاهای شهری در تمامی استان تبدیل به دغدغه شود.

وی ادامه داد با توجه به تعاملات و پیگیری های صورت گرفته مقرر گردیده ردیف بودجه ای برای مناسب سازی در دستگاه ها لحاظ شود و لازم است ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی در راستای بودجه‌های مصوب سالانه خود مناسب‌سازی اماکن و ساختمان‌ها را رعایت کنند.

رییس دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی کشور به جایگاه خاص جغرافیایی و جاذبه های گردشگری هرمزگان اشاره کرد و گفت : با توجه به شرایط توریستی و گردشگری در استان می توان با اعمال صحیح اصول مناسب سازی اماکن شهری جنبه گردشگری و توریستی شهر بندرعباس و استان هرمزگان را تقویت کرد.

وی همچنین در خصوص پیگیری وحمایت ازطرح ها، پیشنهادات و مشکلات مطرح شده از سوی انجمن های معلولین در استان قول همکاری و مساعدت داد،و گفت: تازم است همکاری بیشتری از سوی صدا و سیما در بحث فرهنگ سازی، پیگیری شهرداری در خصوص عدم صدور مجوز پایان کار اماکن عمومی که استاندار‌دهای مناسب برای معلولان را نداردصورت گیرد.

دکتر مسعود دالمن معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان نیز در ادامه با اشاره به اهمیت بحث مناسب سازی، گفت: برای دستیابی به اهداف مناسب سازی باید با تغییر نگرش و افکار مسئولین، ضرورت پرداختن به این مبحث در ذهن افراد جانمایی شود آنگاه تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها جامع تر و عملی تر خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این مقوله بخشی از کار مربوط به اصلاح قوانین و ساختار قانونی است مانند قوانین موجود در شهرداری ها و نظام مهندسی و بخشی دیگر نیز مربوط به بودجه است که فقط در صورت تامین بودجه می توان در این زمینه موفق عمل کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان ادامه داد با توجه به گرایش جمعیت کشور به سمت سالمندی و لزوم ایجاد شرایط خاص برای زندگی سالمتر و راحتتر این قشر از افراد، اهمیت مناسب سازی اماکن عمومی دوچندان خواهد شد و اکنون لازم است مناسب سازی در روستاها به شکل بنیادین پیگیری شود.

سیما مرادی مدیرکل بهزیستی هرمزگان از حضور کارشناس ستاد مناسب سازی کشور در بندرخمیر خبر داد و افزود: با توجه به انتخاب شهر بندر خمیر به عنوان پایلوت شهر بدون مانع در استان مطرح است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لزوم مناسب سازی اماکن، معابر و فضاهای شهری جهت رفاه حال معلولان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X