چرا دکتر عارف؟

در ادامه این مطلب به قلم محمد جواد حق شناس آمده است : پیش از هر چیز باید در نظر داشت که در دولت گذشته لطمات و خسارات جبران‌ناپذیری به کشور وارد شده است. به‌ندرت کسی می‌تواند روند گذشته و واقعیات موجود را نادیده انگاشته یا تکذیب کند؛ به‌همین‌دلیل روندی مشخص برای تغییر بر مبنای تحول، نوسازی و بازسازی سیاست‌ها، در روابط خارجی و جهت‌گیری و مدیریت‌های داخلی و اولویت‌های اقتصادی و اجتماعی از سال ١٣٩٢ شکل گرفته است.
پیام اکثریت قاطع ملت در انتخابات ٢٤ خرداد ٩٢ و انتخابات هفتم اسفند ٩٤ واضح و روشن است. در این پیام صدای زنگ درخواست ملت برای تغییر، اصلاح و نوسازی و بازتنظیم سیاست‌گذاری و اجرا به گوش می رسد. قطعا تحقق چنین تغییری مستلزم تجدیدنظر، تغییر و بازآرایی دو قوه انتخابی مقننه و مجریه است.
دراین ‌میان بخش مهمی از مدیریت این تغییر، بر عهده رؤسای این دو قوه است؛ بنابراین اگر مبنا و معیار این تغییر را اراده ملت و نیاز ملی بدانیم، باید بپذیریم که ریاست مجلس به عهده کسی باشد که عزم و آهنگ تغییر دارد؛ کسی که برآمده از پیام تحول‌خواهی ملت باشد و دکتر عارف نماد و چهره شاخص تحول‌خواهی ملت و حائز همه ویژگی‌ها و شرایط لازم در این برهه است.
دکتر محمدرضا عارف، یکی از کلیدهای اصلی فرایند تحول و مظهر ازخودگذشتگی و تقدم منافع ملی بر منافع جناحی و فردی در گام اول بود؛ وقتی که در فرصتی شایسته، در اقدامی شجاعانه، برای تحقق خواست ملت و انبوه جوانان اصلاح‌طلب، در کنار آقای دکتر روحانی ایستاد و اکنون محور و نماد تکمیل فرایند تغییر و اصلاح در گام دوم است.
معاون اول دولت اصلاحات، در برابر مردم، به عنوان رکورددار رأی در کشور و نماینده اول تهران و سرلیست امید و نماد گفتمان اصلاحات و اعتدال، مسئولیت پاسخ‌گویی دارد و نمی‌تواند در برابر خواسته ملت پاسخ‌گو نباشد. به‌هرحال ایشان برای تحقق خواست ملت و خواست اکثریت جدید نمایندگان ملت و حمایت از رئیس‌جمهور، دکتر روحانی، باید بتواند سکان هدایت مجلس را در دست داشته باشد و منشأ تغییر خواسته ‌شده شود و در انتخابات آتی بسیج رأی مردم را در میدان رقابت برعهده بگیرد. باید بتواند با قدرت به عملکرد یک‌ساله لیست امید و مقایسه بیلان کار در سیستم قانون‌گذاری و نیز تحقق وعده‌های انتخاباتی خود اشاره کند و به رأی‌دهندگان پاسخ‌گو باشد.
از طرف دیگر نمی‌توان گفت که مجالس هشتم و نهم، با آنچه نیک و بد و زشت و زیبای دولت آقای احمدی‌نژاد بوده، بی‌ارتباط بوده است. علاوه‌براین، آقای دکتر عارف با یک رأی بی‌سابقه، نماینده اول تهران، شمیران، شهرری و اسلام شهر شده است.
منتخبان ملت به‌ویژه نمایندگان مستقل و لیست امید و صاحب‌نظران اعتدال و اصلاحات فراموش نکنند که شرایط اقتصادی کشور به‌شدت محتاج پویایی و تحرک مجلس است و انتخابی به غیر از خواست مردم برای تغییر به معنای توقف تغییرات ضروری مجلس خواهد بود. مبادا ترس از مخالفت عده‌ای قلیل از دلواپسان منجر به تسلیم همه ظرفیت‌ها و دستاورد دولت و ملت برای برون‌رفت از بحران و حصول به شکوفایی اقتصاد ملی شود. مبادا تصور کنیم همه وظیفه مجلس و دولت دفاع از توافق‌نامه برجام است.
برجام شرط لازم برای منافع ملی و شکوفایی اقتصاد کشور است اما شرط کافی نیست. برجام زمانی ارزشمند است که زمینه لازم برای بهره‌مندی از فرصت‌های پسابرجام فراهم شود و سیاست‌ها و برنامه‌های درستی تدوین و به‌درستی اجرا شوند.
نیروهای مستقل و میانه که با مساعدت لیست امید اینک در بهارستان جای گرفته‌‌اند، شایسته است به عهد و وظیفه اخلاقی، سیاسی خود پایبندی نشان دهند و خواسته مردم و ضرورت‌های ملی را فراموش نکنند. چراکه ریاست هر سه قوه در جای خود مهم است.
منبع :‌ سایت خبری تحلیلی تدبیر 24
زمان انتشار : 25 اردیبهشت 95
1647

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرا دکتر عارف؟» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X